Lehekuus avatud Nõmme turu purskkaevu visatud soovimyntide eest ostetakse Nõmme muusikakoolile väike viiul, mida hakkavad kasutama muusikakooli esimese klassi õpilased. Nõmme linnaosavanema Rainer Vakra sõnul visatakse Nõmme turu purskkaevu iga päev arvukalt mynte. «Iga kuu lõpus, kui purskkaevu puhastatakse, korjatakse sealt kokku ka sinna visatud õnnemyndid. Praeguseks on mynte kogunenud juba ligi poole tuhande krooni väärtuses. Inimeste soovidega tähistatud mynte ei tohi niisama raisata, seepärast otsustasime luua Nõmme muusikakoolile väikese viiuli fondi, kuhu hakkame igakuiselt raha lisama,» selgitas Vakra.

Pyhadele kividele, allikatele ja mujale myntide ja väärisesemete anniks toomine on loodusrahvaste igivana tava, mis elab tänapäeval edasi ka purskaevudesse myntide viskamises. Sarnaselt elab haldjatele ohverdamise tava edasi tähtsate ehitiste nurgakivide panustes ja laevadele nime andmisel purustatavas shampusepudelis.

Pikemalt Nõmme purskaevu myntidest ajalehes Tallinna Postimees