Venemaa poolele jäävas Radaja (Sigovo) kylas peeti juba teist aastat järjest setu pidu, kus olid kohal ka Eesti setud, vahendas Fenno-Ugria.

Riigikogu liige Urmas Klaas ja Setumaa Valdade Liidu esimees Margus Timmo tänasid oma sõnavõttudes Venemaa valitsust ja kohalikke võime, kirjutab Pihkva veebileht PAI. Nad avaldasid lootust, et Eesti-Vene suhted paranevad ning kahe rahva kultuur ja sõprus säilib.

Yritusel osales ka Eesti konsul Pihkvas Carl Erik Laantee Reintamm. Venemaa poolt oli kohal Petseri rajooni juht Sergei Vassiljev ja Pihkva oblasti volikogu esimees Dmitri Hritonenkov.

Radaja muuseumis astus yles 12 rahvaelmaryhma Eestist, Komimaalt ja mujalt Venemaalt, lauldi setu ja vene keeles.

PAI annab ka teada, et Pihkva oblast taotleb setude lylitamist Venemaa põliste väikerahvaste nimekirja.

Allikas: PAI