Tartu ylikoolis saab sygissemestril õppida lisaks soome keelele komi, ersa, udmurdi, mari ja võro keelt. Samuti õpetatakse Lõuna-Eesti elmalist maateadust ja pärimust.

KOMI KEEL (FLEE.07.168)
Õpetab Nikolai Kuznetsov.
Tunnid toimuvad teisipäeviti kell 08.30 - 10.00 Ülikooli 18-234.

ERSA KEEL
Õpetab Niina Aasmäe.
Tunnid toimuvad kolmapäeviti kl 16.15 - 18.00 Ülikooli 18-235.

UDMURDI KEEL
Õpetab Anna Baydullina.
Esimene loeng toimub teisipäeval 08. sygiskuud kell 18.00 Ülikooli 18-235.

MARI KEEL
Õpetab Kristina Yuzieva.
Esimene loeng toimub neljapäeval 10. sygiskuud kell 18.00 Ülikooli 18-235.

Tartu Ülikooli Lõuna-Eesti keele- ja kultuuriuuringute keskus pakub 2009/2010. a sygissemestril järgmisi loengukursusi, mis sobivad kuulamiseks nii valikainena kui ka valikainete ryhmana:

LÕUNAEESTI KULTUURIGEOGRAAFIA (FLLE.00.011)
Õpetavad Taavi Pae (TÜ) ja Marju Kõivupuu (Tallinna Ülikool).
Tunnid toimuvad reedeti kl 12 – 14,  1. – 7. nädalal Lossi 38-38 (vana anatoomikum, TÜ Lõuna-Eesti keele- ja kultuuriuuringute keskus).
3 EAP, arvestus.

Kursuse eesmärk on anda ylevaade Lõuna-Eesti erinevatest elmapiirkondadest, nende kujunemist mõjutavatest ajaloolis-elmalistest arengutest.

Käsitletakse lõunaeesti elma, sh pärimuse ja kirjanduse vahekorda Lõuna-Eesti maateaduses, vaadeldakse kirjanduslike paikade, kalmete-kalmistute ning looduslike pyhapaikadega seonduvat. Kursuse raames toimub ka huvireis kõnealustesse paikadesse. Kursuse läbinu tunneb syvitsi Lõuna-Eestit, oskab lõunaeesti elma ja maateaduse kysimustes avalikkuses kaasa kõnelda.

LÕUNAEESTI KEEL I  (FLLE.00.007)
Õpetab Sulev Iva.
Tunnid toimuvad reedeti kl 10.15 – 12.00,  1. – 11. nädalal Ülikooli 18-244.
3 EAP, arvestus.

Kursus on mõeldud päris algajatele, kellel ei ole olnud enne lõunaeesti keelega kokkupuutumist, aga ka neile, kes juba pisut keelt tunnevad, kuid tahaksid oma oskusi parandada. Tutvutakse Lõuna-Eesti keelelise kujunemisega, võetakse läbi grammatika olulisemad jooned ja tehakse läbi võru keele õppus.

Kursuse läbinud valdavad lõunaeesti õigekirja algtasemel, oskavad pisut võru keelt kõnelda ning tunnevad lõunaeesti keele kujunemislugu ja tänapäevast olukorda.

LÕUNAEESTI FOLKLOOR (FLLE.00.004)
Õpetab Paul Hagu.
Tunnid toimuvad teisipäeviti kl 14–16  2. – 16. nädalal Ülikooli 16-212.
3 EAP, arvestus.

Tutvustatakse avaldumisvormide lõikes lõunaeesti pärimuse omapära.