14.09. kl 10.05 Vikerraadios: Huvitaja.
Huvitajas tuleb juttu sipelgatest. Milline näeb välja sipelgate yhiskond, kui palju eri liike elab Eestis ja mida teha, kui sipelgad kodus või koduaias võimust võtavad. Saates Põllumajandusylikooli vanemteadur, myrmekoloog Ants- Johannes Martin. Lisaks keskkonnauudised laiast ilmast ning vaatame, millest kirjutatakse ajakirjas Horisont. Saatejuht on Krista Taim.

14.09. kl 20.05 ETVs: Osoon.
Loonamees Remek Meele kaamera ette jäi seekord väikekajakas. Linnust ja linnu jälgimisest varjetelgis tulebki juttu.
Kajakimatkajad võtavad Raudna jõel suuna Viljandi järvele ja sealt edasi Tänassilma jõele. Kuna Tänassilma jõgi on ylemjooksul ysna kokku kuivanud ja kaldaid palistavad kõrkjatihnikud, siis retk tõotab ysna äärmuslik tulla.
Ain Mäesalu viib meid Soontaga maalinnale. Henriku Liivimaa kroonikast teame, et see oli Läänemaa yks tähtsamaid keskusi. Maalinnadeks nimetati muiste suuremaid ja tähtsamaid linnuseid.
Saate tegid Remek Meel, Sven Paulus ja Randel Kreitsberg. Lood seob kimpu saatejuht Vladislav Koržets.

15.09. kl 12.30 Kadi raadios: Muhu uudised.

15.09. kl 12.50 ETVs: 12:50 Osoon (kordus).

16.09. kl 16.45 ETV2: Teadlased: Kärt Summatavet (ETV 2008).
Kunstidoktor Kärt Summatavet on suutnud yhendada teadus- ja kunstiloomingu. Tema teadustööle eelnes kunstnikuna tegutsemine ja seepärast oskas ta ka esitada kysimusi, mille peale vaid teoreetikud ei tuleks. Mõlemaid tegevusi yhendab aga vaimne looming. Kui kunstis põhineb loometegevus enamasti rohkem looja tundeelul, siis teaduses tagab edu kannatlik ja põhjalik uurimine. Kärt Summatavet mäletab endas uurija vaimu juba varasest lapsepõlvest. Talle meeldib vaadata asjade taha. Teadustöö tulemusel on muutunud ka tema ehtelooming sygavamaks ja väljendusrikkamaks. Kärdi meelest on teadlane uudishimulik, lahendusi otsiv ja iga hetk elus osalev inimene.

16.09. kl 20.30 ETV2: Etnomosaiik: Ingerisoomlased (Eesti 2004).
Eestis on 11 liiduks yhendatud ingerisoomlaste seltsi. Ingerisoomlased, vabariigi yks aktiivsemaid etnilisi gruppe, taotlesid esimestena kultuurautonoomiat. Nende korraldatavatest yritustest tähtsaim on iga-aastane laulu- ja tantsupidu, millest võtavad osa nii noored kui ka eakad inimesed.

17.09. kl 12.30 Kuku raadios: Loodusajakiri.

18.09. kl 15.35 ETVs: Loonafilm Võimas olend meduus (Super meduse, Prantsuse 2007).
Meduusid on lõunameredes hirmuäratavaid mõõtmeid saavutavad syltjad mereasukad. Nende seas on ka ylimyrgiseid liike, kelle kõrvetus toob kaasa inimeste kiire surma. Elava laevaliikluse tõttu levivad nad yha enam kõigisse maailmameredesse, kaasa arvatud Läänemeri ja Norra läänerannikult algavad fjordid. Teadlasi huvitavad need kummalised olendid, kel pole pead, sydant ega aju ja kelle mõni liik näib surmataolisest olekust taaselustumise tõttu ainsa surematu elusolendina.

18.09. kl 17.05 Vikerraadios: Kihnukeelsed uudised.
Kordus kl 00.00.

19.09. kl 09.05 ETV2: Osoon (ETV 2007).
Et kõnelda inimese kohast loonas ja suhtumisest ymbritsevasse, kohtub Kadri Hinrikus mõtleja, kirikuloolase ja teoloogi Toomas Pauliga Rocca al Mare Vabaõhumuuseumis. Oma raamatus "Kirik keset kyla" kirjutab Toomas Paul: Kui meie asemele ei tule keegi teine, hävitab inimene niikuinii Maa peal kõik elava ja evolutsioonitragöödia eesriie langeb. Kas asi on tõesti nii tõsine?
Kas metsas on talv rahu ja vaikuse aeg? Metsas käis Kristo Kiiker.

19.09. kl 09.35 ETV2: Siiditeel (Eesti 2008).
Uiguuria. Taklimakani kõrbes, mis juba iidsetel aegadel oli Siiditeeliste kardetuim koht, jääme liivatormi kätte. Siin võis kergesti suuna kaotada ja liivatormis hukkuda ning just inimluud olid tihti teejuhiks järgmistele tulijatele. Uiguuriat aitavad avastada Tiina Jokinen ja Peeter Vähi.

19.09. kl 12.50 ETV2: Lähme kylla: Ersad ja mokšad.
Kylalisi võõrustavad Tallinna ersad ja mokšad. Pakutakse mari hirsijahupliine...

19.09. kl 12.55 ETVs: 12:50 Osoon (kordus).

19.09. kl 13.05 Klassikaraadios: Folgialbum. Jaan Tätte - Olemine.
Saate tegi Liina Fjuk.

19.09. kl 16.30 ETV2: Osoon (ETV 2007)

19.09. kl 17.00 ETV2: Siiditeel (Eesti 2008

19.09. kl 18.40 ETVs: Loonasari Sinine maa, 2/8: Syvameri (Blue Planet - A Natural History of the Oceans, Inglise 2001).
Kõrged mäeahelikud, igavene öö, meeletu rõhk ja kylmus... ning kõige pentsikumad eluvormid maakeral. Meresygavustesse sukeldumine on tõeline retk tundmatusse, kus iga käänaku taga ootavad yllatused. Veidralt suure suu ja julmade hammastega kalad varitsevad kilomeetri sygavusel vee all. Iga valgus on elav valgus. Helendus pimeduses võib olla mõeldud vastassugupoole võrgutamiseks, kuid võib osutuda ka surmalõksuks. Sygaval ookeanipõhjas liiguvad kõikvõimalikud mereelukad.

19.09. kl 20.05 ETV2: Osoon (ETV 2007).

20.09. kl 09.30 ETV2: Veere pääl, 3 (Eesti 2002).
Uurime, kas setu keelt räägivad ka Meremäe ja Obinitsa põhikoolide lapsed. Tiim Salumägi lõpetab 9. klassi ja mõtiskleb setu keele tulevikust ning enda tulevikust. Obinitsa tydrukute leeloryhma Tsibihärblase moeðõu näitab neidude näpuosavust ja setu käsitöö kaunidust. Taluperemees Urmas Utsal muldab koos pojaga kartuleid, näitab oma talu ja pakub kodukypsetatud leiba. Petseri II keskkooli 8. klassi poiss Andres Torm on kalal Utse järvel.

20.09. kl 10.00 Kuku raadios: Keskkonnatelk.

20.09. kl 11.25 ETV2: Teadlased: Kärt Summatavet (ETV 2008).

20.09. kl 13.40 ETVs: Loonasari Sinine planeet, 2/8: Syvameri.

20.09. kl 14.05 Vikerraadios: Alustame rändu Lõuna - Ameerikas. Argentiina avastamine. Hendrik Relve, Haldi Normet-Saarna.
Kordus kl 23.05.

20.09. kl 20.00 Klassikaraadios: Folgialbum. Tuksam ja sõbrad.
Saate tegi Lina Fjuk.