28.09. kl 20.05 ETVs: Osoon.
Kajakimatkajate Sveni ja Randelei viimane sõit mööda Emajõge Tartusse. Emajõe sonnid ja luhad, mahajäetud talud jõe ääres, millele pääseb ligi vaid vett mööda. Kohtutakse ka viikingilaeva seltskonnaga ja pyytakse kala. Õhtuhämaruses jõutakse Tartusse.
Eestlased tunnevad Marika Blossfeldti tantsijana, Berliinis saadud diplomi järgi on ta aga hoopis maalikunstnik. Praegu tegeleb naine jooga ja tervisenõustamisega ning just ilmus Marika raamat loomulikust toitumisest. Marika elab New Yorgis, aga kymme viimast aastat on ta elu tihedalt seotud Eestiga. Marika Blossfeldtil käis Läänemaal Polli talu Loomingulises Keskuses kylas Kadri Hinrikus.

28.09. kl 23.30 ETVs: Välisilm esitleb: Hiina rahvavaenlane number yks. Rebiya Kadeeri võitlus uiguuride eest (Chinas Public Enemy Number One - Rebiya Kadeers Battle for the Uyghurs, Prantsuse/Saksa 2009).
Viis aastat piinu Hiina vanglas, nyyd pagulasena USA-s, kaks poega vangistuses, kolm koduarestis… Liigutav lugu vaprast naisest ja vabadusvõitlejast Rebiya Kadeerist, kes kasvas vaesuses, sai ränga tööga rikkaks ja jõudis uiguuride rahvusliku vähemuse esimese esindajana Hiina Rahvaesindajate Kogusse. Ta on pyhendanud kogu oma elu võitlusele 1949. aastal okupeeritud uiguuri alade iseseisvuse eest, kuid seni on Hiina karmides tingimustes keelatud uiguuridele isegi nende keel ja islamiusk.

29.09. kl 12.30 Kadi raadios: Muhu uudised.

29.09. kl 12.50 ETVs: Osoon, kordus.

29.09. kl 13.40 ETVs: Välisilm esitleb: Hiina rahvavaenlane number yks. Rebiya Kadeeri võitlus uiguuride eest.

29.09. kl 17.05 Vikerraadios: Mulgikeelsed uudised.

01.10. kl 12.30 Kuku raadios: Loodusajakiri.

02.10. kl 17.05 Vikerraadios: Kihnukeelsed uudised.
Kordus kl 00.00.

03.10. kl 09.05 ETV2: Osoon (ETV 2007).
Osooni matk toimub seekord Kääpa maastikukaitseala Tammeluha matkarajal. Tunnise jalutuskäigu jooksul võib siin kohata kõige erinevamaid taimi ja hea õnne korral näha ka haruldasi linnuliike. Õiget aega teades on sookurgedega kohtumine ysna kindel.
Keset järvi asub tilluke Pedassaar. Nagu Eestimaal ikka, on yhesuguse kohanimega kohti mitmes erinevas paigas. Pysielanikke pole Pedassaarel kunagi olnud, kyll aga pakkus kõrvaline koht kunagi varju metsavennale.
Maavalla yht haruldasemat looma, lendoravat, on tema varjulise eluviisi tõttu näinud väga vähesed inimesed. Ka lendoravate vaatleja Uudo Timm jälgib selle salapärase looma liikumist rohkem tema pabulate järgi. Et loomade elust rohkem teada saada, nende elupaikade suurust määrata ja peresuhteid jälgida, saavad mõned lendoravad sellel aastal raadiosaatjatega kaelarihmad. Osoon käis yhel "lendorava operatsioonil" kaasas.
Saate tegid Sven Paulus, Kristjan Kaljund ja Randel Kreitsberg.

03.10. kl 09.30 ETV2: Siiditeel.
Tiibet. Yrgse looduse ryppe on peitunud iidsed kloostrid. Pyha mägi Kailash on yhtaegu kutsuv ja samas ka hirmutav. Kas suudame läbida jalgsi 52 kilomeetrit ja seda tuisus ning tormis? Teejuhtideks sellel raskel teel on Tiina Jokinen ja Peeter Vähi.

03.10. kl 12.55 ETVs: Osoon, (ETV 2007, kordus).

03.10. kl 13.05 Klassikaraadios: Folgialbum. Anu Taul ja sõbrad - Tähe tydär (Anu Taul, 2004).
Laulavad Anu ja Triinu Taul, mängivad Krista Sildoja viiulil, Elo Kalda kandlel, Jan Viileberg kitarril, Marko Mägi saksofonil, Cätlin Jaago parmu-, vile- ja torupillil.

03.10. kl 18.40 ETVs: Loonasari Sinine planeet, 4/8: Jäised mered (Blue Planet - A Natural History of the Oceans, Inglise 2001).
Elu poolustel ei ole kerge. Kuus kuud aastas katab maad pimedus ja temperatuur langeb miinus 40 kraadini. Kevadel läheb kaua aega, enne kui nõrgad päikesekiired merejää ära sulatavad. Arktika ja Antarktika loomad kasutavad yhesuguseid ellujäämisvõtteid, sest nende mured on sarnased. Ent kui Arktikas on jääkaru jäiste avaruste valitseja, siis Antarktikas on nii kylm, et vaid vähesed loomad söandavad talveks sinna jääda, ylejäänud rändavad soojematesse paikadesse.

03.10. kl 16.25 ETV2: Osoon, kordus.

03.10. kl 16.55 ETV2: Siiditeel, kordus.

04.10. kl 09.05 ETV2: Osoon (ETV 2007).
Hanikatsi on tibatilluke laid Hiiumaa kylje all. Lausa uskumatu, et sellele vähem kui ruutkilomeetri suurusele maalapile mahub yle kolmandiku Eestis kasvavatest taimeliikidest ja võimas laialehine mets, kus võib kohata kuni 30 erinevat linnuliiki. Hanikatsil on varuks muidki yllatusi - seal pidavat ringi liikuma kummitus, kes aeg-ajalt ilmutab end naisena.
Helilooja Tõnu Kõrvitsa kohta kirjutavad muusika arvustajad, et ta on oma loomingus täiuslike maailmade looja. Ta sobib suurepäraselt ettekujutusega romantilisest heliloojast, kes jalutab looduses ja siis kannab oma sisemaailma noodipaberile. Tõnu Kõrvitsa väikses armsas maakodus Koseselja-Hansul saavad tõepoolest tekkida ainult ilusad mõtted.

04.10. kl 10.00 Kuku raadios: Keskkonnatelk.

04.10. kl 13.45 ETVs: Loonasari Sinine planeet, 4/8: Jäised mered.

04.10. kl 14.05 Vikerradios: Kuula rändajat. Valdese poolsaare loomaparadiis ja Argentiina loodus. Hendrik Relve ja Haldi Normet-Saarna.
Kordus kl 23.05.

04.10. kl 14.05 Klassikaraadios: Traditsiooni Tarkus. Vigala Sass, I.
Vigala Sass muistsete estide (eestlaste) hingestatud ilmast, I.
Vigala Sass räägib oma eluteest, esivanemate rännetest, ravimtaimede juurde tulemisest, uskude uurimisest, oma vaimsete võimete avaldumisest ja Männisalu riituseplatsist. Salvestatud Vigala Sassi raamatukogus Männisalu talus Leisi vallas Saaremaal 2004. a lehekuus. Kohati on kuulda tugev hoovihm, mis sadas ärklikorruse katusele.
Sarja autor on Peeter Liiv, toimetaja Marge-Ly Rookäär.

04.10. kl 16.30 ETV2: Osoon (ETV 2007, kordus).

04.10. kl 20.00 Klassikaradaios: Folgialbum. Ro: Toro - Eesti torupill (Tutl 2006).
Mängivad Cätlin Jaago ja Sandra Sillamaa eesti torupillidel, Marko Mägi saksofonidel ja Silver Sepp igasugu esemetel.