Siniallikas
Ajakirja Loodusesõber porikuises numbris jätkuv tuntud pyhapaikade sari jätkub Siniallika hiie looga. Ahto Kaasik kirjutab:

"Tallinna Raekoja platsist 30 km hommikupäevas asub metsa varjus Siniallikas. Varsti peale kiirtee lõppu, kohas, kus Tartu maantee yletab teist korda Pirita jõe, leiad vasakut kätt autoparkla ja selle nurgast metsa kaduva raja. Rajal paremale hoides jõuad peagi tumeda jõevooni, yletad soonikuorgu mõõtva silla ja … Kui sa oled siin esimest korda, tabab sind kindlasti yllatus.

Puude vahelt hakkab paistma midaga erksalt sinakasrohelist, mis lähenedes täidab metsa vahel avaneva välu sygava veepeegliga. See on nagu ime. Midagi nii erakordselt helget ja värvikat peitub siin kalda ja kõrgete puude varjus ning täidab su hinge rõõmuga."

Pikemalt Loodusesõbras