t_VarbolaOhvrikivi.gifPorikuu lõpuni on võimalik saata oma fotosid hiite kuvavõistlusele ja aidata seega kaasa meie pühapaikade tänase ilme jäädvustamisele.

Võistluspildil võivad olla ajaloolised looduslikud pyhapaigad: hiied, yksikud pyhad puud, allikad, kivid, ristipuud, samuti kurepesadega postid, millele seotakse paelu. Pilti võib teha pyhapaika toodud andidest ja raviesemetest, inimestest pyhapaigas jõudu kogumas, ande jätmas, ravimas, tuld tegemas, nõu pidamas jm ajaloolisi tavasid järgimas. Kurvema poole pealt võib pildile pyyda pyhapaigas toimuvat reostamist, hävitustööd ja selle jälgi.

Võistluse auhinnavaramus on 5000 kr Kehrwiederi kohvikuketilt, aastatellimus Maalehelt, aastatellimus Maakodult, 2 aastatellimust Eesti Looduselt, 2 aastatellimust Loodusesõbralt ning raamatuid Maakodu ja Eesti Päevalehe kirjastuselt.

Noorte ja vanemate arvestuses antakse välja esimesed auhinnad. Eriauhinnad saavad puu(d), kivi(d), veekogu, kaitstavad liigid pyhapaigas, annid, hiietavad, hiie valu parimad kuvad.

Võistluse tulemused kuulutatakse välja ja auhinnad antakse pidulikult kätte 28.11. Tartus Eesti Kirjandusmuuseumi saalis Hiie väe tunnustamissyndmusel.

Lähem teave

Kuva: Pyha kivi Varbola maalinna lähedal