[text]
Täna on

t_MaarduHiis2.gifKuni 31.10. on võimalik saata oma pilte Maavalla koja Hiite kuvavõistlusele ja esitada Hiie sõbra aunime väärilisi.

Hiite kuvavõistlus on mõeldud Hiite ja teiste põliste looduslike pyhapaikade tänase ilme jäädvustamiseks ning tutvustamiseks avalikkusele.

Võistluspildil võivad olla ajaloolised looduslikud pyhapaigad: hiied, yksikud pyhad puud, allikad, kivid, ristipuud, samuti kurepesadega postid, millele seotakse paelu. Pilti võib teha pyhapaika toodud andidest ja raviesemetest, inimestest pyhapaigas jõudu kogumas, ande jätmas, ravimas, tuld tegemas, nõu pidamas jm ajaloolisi tavasid järgimas. Kurvema poole pealt võib pildile pyyda pyhapaigas toimuvat reostamist, hävitustööd ja selle jälgi.

Noorte ja vanemate arvestuses antakse välja esimesed auhinnad. Eriauhinnad saavad parimad teemapildid: puu(d), kivi(d), veekogu, kaitstavad liigid pyhapaigas, annid, hiietavad ja hiie valu.

Võistluse auhinnavaramus on 5000 kr Kehrwiederi kohvikutelt, 1000kroonine kinkekaart Turu Fotolt, aastatellimus Maalehelt, aastatellimus Maakodult, 2 aastatellimust Eesti Looduselt, 2 aastatellimust Loodusesõbralt ning raamatuid Maalehe Raamatu ja Eesti Päevalehe kirjastuselt.

Võistlus toimub koostöös Tartu Ülikooli, Eesti Kirjandusmuuseumi, Hiite Maja SA, Kultuuriministeeriumi ja Siseministeeriumi, Rohelise Värava, Bioneeri ja ilm.ee-ga.

Võistluse tulemused kuulutatakse välja ja auhinnad antakse pidulikult kätte 28.11. Tartus Eesti Kirjandusmuuseumi saalis Hiie väe tunnustamissyndmusel.

Eelmisel aastal võitis võistluse Tarvo Tiivitsa kuva Maardu hiiemetsast.

Lähem teave Fotovõistlusest
http://www.maavald.ee/maausk.html?rubriik=20&id=3316&op=lugu

Võistlusele sadetud pilte:
http://www2.maavald.ee/pildid/


Hiie sõber

Kuni 31.10. saab Maavalla kojale esitada ka Hiie sõbra aunimetuse väärilisi inimesi ja asutusi, kes on hiie või teiste ajalooliste looduslike pyhapaikade hea käekäigu nimel tublilt tegutsenud.

Hiie sõber võib olla inimene, yhendus, ettevõte või asutus, kelle sihikindla tegevuse tõttu on sellel või eelmistel aastatel looduslik pyhapaik säilinud või selle seisukord paranenud.

Ettepaneku Hiie sõbra aunime andmiseks võib esitada iga era- ja juriidiline isik. Ettepanek peab sisaldama hiiesõbra nime, tunnustamisväärse tegevuse kirjelduse ning paiga võimalikult täpsed asukohaandmed, samuti esitaja nime, telefoninumbri ja (e-)kirja-aadressi. Ettepanekud tuleb saata hiljemalt 31 porikuud (31.10.) Maavalla kojale: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või Maavalla koda, p.k. 363 Tartu 51002.

Eelmisel aastal anti Hiie sõbra aunimi Martin Kivisoole Muhu saare pyhapaikade päästmisele kaasa aitamise eest.

Hiie sõbrast lähemalt
http://www.maavald.ee/maausk.html?rubriik=20&id=3352&op=lugu

Lisateavet:

Tel 56 686 892
koda [at] maavald.ee

Kuva: Maardu Hiiemes, Tarvo Tiivits. 10221. a Hiite kuvavõistluse I auhind.