[text]
Täna on

t_Taevaskoda_1.gifHiie sõbra aunime andmiseks esitati Maavalla kojale kuus kandidaati. Nende seas on viis eraisikut, kelle julge ja sihikindel tegevus on päästnud hävingust mitu ajaloolist hiiepaika. Esitati ka yks meediaväljaanne.

Järgnevalt tutvub koja hindamiskogu nende tegevusega ja valib välja yhe, kellele aunimetus anda. Hiie sõber 10222 kuulutatakse välja 28.11. Tartus toimuval Hiie väe tunnustamissyndmusel.

Laupäevalal kukkus hiite kuvavõistlusele piltide esitamise tähtaeg. Laekus 129 kuva millel on jäädvustatud 49 pyhapaika. 35 pildistaja vanus on 12 kuni 71 eluaastat.

Kuvadel leidub hiisi, yksikuid pyhi puid, kive ja allikaid mitmelt poolt Maavallast, kuid pildistajate lemmikuks oli Tartumaal asuv Kiigeoru hiiesalu ja Kunda Hiiemägi Virumaal.

Kindlasti yks yllatavamaid kuvasid pärineb Võrumaalt Ilmamäelt, kus on jäädvustatud kummaliste märkidega kivi. Millega seal õigupoolst tegemist on, peavad uurijad alles välja selgitama

Et kuvavõistluse korraldamist toetasid pärimuseuurija Harri Mürgi mälestuseks annetanud Kanada hiiesõbrad, saadeti võistlusele ka mõned pildid Kanadast. Kui Teise Maailmasõja ajal Kanadasse pagenud eestlased rajasid Kotkajärvele oma yhise maavalduse, valisid nad välja ka oma pyhapaiga, kus hiietavasid täita. Tegemist olevat põlismaalaste ajaloolise pühapaigaga.

Võistlusele saadetud kuvadega saab tutvuda siin http://www2.maavald.ee/pildid/

Võistlus ja Hiie sõbra tunnustamine toimub koostöös Tartu Ülikooli, Eesti Kirjandusmuuseumi, Hiite Maja SA, Kultuuriministeeriumi ja Siseministeeriumi, Rohelise Värava, Bioneeri ja ilm.ee-ga.

Hiie väe tunnustamissyndmus toimub 28.11. algusega kl 13.00 Tartus Eesti Kirjandusmuuseumi saalis. Kõik hiite sõbrad on oodatud.

Lähem teave:

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. [at] maavald.ee
tel. 56 686 892

Kuva: Yks võistluskuva. Suure taevaskoja kalju, Remo Savisaar