t_Palukyla.gifPyhapäeval, 08.11. algusega kl 12 toimub ajaloolises Rapla kihelkonnas Palukukyla Hiiemäel maausuline hingede-aja palvus.

Oodatud on kõik maausulised ja hiite sõbrad.

Palvetes pöördutakse esivanemate ja jumalate - Maaema, Uku, Veeema jt - poole, paludes õnnistust meie rahvale maale ja pyhapaikadele. Palutakse ka teiste põlisrahvaste eest.

Palvusele tulija peab käima eelmisel päeval (saunas) pesemas, panema selga puhtad ja võimaluse korral valged või heledad rõivad ning olema kaine.

Hiiepaigas ei vannuta ega tehta mõtte, sõna või teoga meelega kurja yhelegi olendile.

Yhisele annilauale võib kaasa võtta värsket, avamata ja puhast toitu ja jooki nii palju, kui inimene jaksab ise ära syya ja juua.

08.11. möödub 5 aastat Palukyla Hiiemäel toimunud meeleavaldusest, kus laulvad inimesed takistasid ehitusmasinate pääsu pyhapaika. Meeleavaldus kulges rahumeelselt ja osalt selle tulemusel ei ole Kehtna vald seni veel Hiiemäele puhkekeskust ehitanud. Kuid kurjad kavatsused on veel jõus ja pinge pysib.

Peale palvust kutsub Eha Metsallik huvilisi pooleteiseks tunniks rabaretkele. Jalga tuleb panna kummikud.

Lisateavet Palukyla Hiiemäest:

Palukyla Hiiemäe võrguleht