[text]
Täna on

5. jõulukuud Rapla kultuurikeskuses toimuv pärimusmuusika päev pakub talvist tasakaalu ning toob päevase mõtlemispausi jõulueelsesse sagimisaega. Tule-Tee liidab yheks tantsu, laulu,  yhise pillimängu, käsitöö ning lonasõbraliku eluviie, kirjutas Bioneer.

„Tule-Teelt leiab hubase keskkonna ning inimesed, kes muusikast, teest-karaskist ning yksteisega koosolemisest rõõmu tunnevad,“ rääkis kontsertpäeva korraldaja Maili Metssalu.

Selle aasta kavas on seitse kontserti: esinevad Maa-Meel, Kryysel, Vihmatantsud, K.L.O.F, NolensVolens, Fibrill ning Jaak Johanson. Kontsertide vahepealset aega sisustab spontaanne yheskoos laulmine, tants ja pillimäng. Sel aastal keskendutakse pärimustantsude tutvustamisele ja õpetamisele.

Lisaks on Tule-Tee osaks Eesti mahetoodete tutvustamine. Loonasõbralik on uudne piletikord: raha kõrval saab pääsme lunastada ka mõne andami näol, milleks näiteks kook, moos või muu isevalmistatud saadus. Kontsertidega samaaegselt saavad kylastajad tutvuda erinevate ökotoodetega. Yhtlasi saab nautida ka teed ja karaskit, lisaks on avatud käsitöönurk, kus on võimalus viltida ja punuda.

Juba kuuendat korda toimuva syndmuse taga on sõpruskond tuliste hingedega noori. „Soovime näidata, et pärimusmuusika ei tähenda ainult kandlega vana tädi metsas - pigem on pärimusmuusika meie kõigi yhine varandus ja vägi, milles on palju dynaamilisust ja elujõudu,“ rääkis Tule-Teest korraldaja Mari Tammar.

Päevapilet maksab 100 krooni või andam, yksikud kontserdid 25 krooni, Jaak Johansoni kontsert 50 krooni. Piletid myygil kohapeal.

Kava

12.00-13.00 Avamine. Esineb ansambel Maa-meel - Suur saal
13.30-14.30 Kryysel - Väike saal
15.00-16.00 Vihmatantsud - Väike saal
16.30-17.30 Tantsude õpetamine ansambel K.L.O.F saatel - Saali galerii
18.00-19.00 NolensVolens - Suur saal
20.00-21.00 Jaak Johanson - Suur saal
21.30-22.00 Lõputseremoonia – Tule element  - Sisehoov
22.00-23.00 Fibrill - Suur saal

Allikas: Bioneer