Pyhapäeval, 21 jõulukuud syydati Tallinnas Vabaduse väljakul yrgse tulevibu abil omalaadse jõululaagri koldetuli.

Vabaduse väljakule pystitatud jõulumaal toimub nädala jooksul rida syndmusi, millest mõned on seotud ka põlisrahva lugude ja tavadega.

Kodades saab päeva jooksul proovida erinevaid vanade jõulutavadega seotud toimetamisi, mille käigus avaneb võimalus ka ise leidlikke, lihtsaid ja säästlikke jõulukinke meisterdada . Õhtutundidel saab lõkketule ymber kuulata lugusid, rahvamuusikat ning mängida jõulumänge.

Töötubasid juhib Tuuli Reinsoo. Pystkodade meister on Andres Lill. Laulu ja pillilugusid pakuvad Maarja Sarv, Helen Saarniit ja Indrek Leht.

Syndmus saab teoks Tallinna Kesklinna Valitsuse ja Valgusfestivali toetusel.

Kavas

20. – 23. jõulukuud

12.00 – 17.00 töötoad: indiaani käsitöö, saami mustrid, kingikarbid, pakutrykk, pystteljed, helkurnukud, õlgedest kaunistused, kivimaalimine, maskid, tulepuurimine ja palju uuskasutusnippe.

18.00 – 20.00 jutuvestmine ja laulmine:

21.12. Mikk Sarv “Päikesepesast”

22.12. Õie Sarv Seto “Omakultuurist”

23.12. Õie Sarv “Rahvalaulust ja pillimängust”

24. – 27. jõulukuud

12.00 – 15.00 töötoad: indiaani käsitöö, saami mustrid, kingikarbid, pakutrykk, pystteljed, helkurnukud, õlgedest kaunistused, kivimaalimine, maskid, tulepuurimine ja palju uuskasutusnippe.

16.00 – 18.00 jutuvestmine ja laulmine:

24.12. Jaak Johanson “Jõuludest regivärsis”