Jõululaupäeval pakub ETV2 vaatamiseks suure valiku Rein Marana loonafilme aastatest 1976 - 2009.

Linastuvad Yhe armastuse lugu (tuttpytipaari eluring), Tutkad,  Operatsioon Lagrits, Nõialoom (kärnkonnast), Vanamees ja põder, Matsalu linnuriik, Tavaline rästik ja Rabade vaikuses (Eesti Telefilm 1976).

Vaatajani jõuab samuti mängufilm Laanetagus suvi, mis vaimustab juba teist loonasõprade põlvkonda.

Filmide ajad ja tutvustused leiab koja saatekavast

Ilma loodussaadeteta oleks Rahvusringhäälingu jõulud päris masendavad. Kuigi jõulud on Eesti põlisrahva tähtsaim pyha, ei ole neil teemadel kavas yhtegi tele- ega raadiosaadet. Samas kannab televisioon ja raadio tundide kaupa yle kristlikke  jumalateenistusi, millel pole aga meie jõuludega vähimatki pistmist.

Maavalla koda avaldab lootust, et Eesti Rahvusringhääling pyhendab edaspidi oma vähesed vahendid eesti rahvuskultuuri tutvustamisele ja väärtustamisele ning loobub kristliku misjoni rahastamisest.