[text]
Täna on

t_2005_0924_2153V.gifEsmaspäeval, 16. urbekuud algusega kell 18.00 toimub Tallinnas Rahvusraamatukogus Loodusõhtute sarjas

       Hiite ja runolaulude õhtu

Hiitest ja teistest looduslikest pyhapaikadest kõneleb ja kuvasid näitab Tartu Ülikooli looduslike pyhapaikade keskuse juhataja Ahto Kaasik.  Meeleolu lisavad lavataidekooli õppurite runolaulud.

Hiied, pyhad kivid, allikad, ristipuud ja teised ajaloolised looduslikud pyhapaigad on iseloomulik ja oluline osa Eesti elmapärandist. Kindlate looduspaikade ja -aladena on nad ka sygavalt mõtestatud ja väärtustatud osa meie maastikust. Rahvapärimuse uurija Mall Hiiemäe on öelnud, et hiied on seotud eestlase kodutundega. Arheoloogiadoktor Heiki Valk aga kinnitab, et mitte kusagil mujal õhtupoolses Euroopas pole looduslikud pyhapaigad ja nendega seotud tavad jõudnud sedavõrd elavalt kaasaega kui Eestis.

Anne Türnpu koostatud lavakunstikooli tudengite lavakõne eksam "Runolaulud" esietendus Teater NO99 kammersaalis 3. urbekuud. See kaevab elmakihti sealt, kus kõige mõttekam: sygavalt. "Runolaulud" toob vaataja ette noored tudengid ja vanad laulud.

Loodusõhtu hind õpilastele, yliõpilastele ja pensionäridele 10.-, täiskasvanutele 25 krooni.


Maavalla koda