Kolmapäeval, 13. sydakuud kell 18 toimub Tallinna Vanalinna Muusikamajas (Uus 16c) Udmurdi õhtu, kus saab kuulata muusikat, juttu ja vaadata filmi.

Kavas

Esineb tuntud udmurdi helilooja ja laulja Aleksander Katkov, udmurdi rahvalaule esitab Tatjana Minnijahmetova.

Esitletakse Udmurdi rahvuskirjaniku Kuzebai Gerdi eesti keelde tõlgitud raamatut "Olen udmurt".

Aado Lintrop näitab ja selgitab oma tõsielufilmi ainulaadsest udmurtide loonausust "Lõunaudmurdi palvused" (2004).

Udmurdi rahvakalendrit ja tavasid tutvustab Tatjana Minnijahmetova Innsbrucki ylikoolist.

Pakutakse Udmurdi rahvustoitusid.

Õhtu peaesinejad Aleksander Katkov ja Tatjana Minnijahmetova on tuntud udmurdi rahvaelma tutvustajad. Katkov saadab oma laule karmoškal ja kitarril. Minnijahmetova on Tartu ylikooli doktorikraadiga pärimuseuurija, kes on yks parimaid udmurdi rahvakalendri tundjaid maailmas.

Syndmuse korraldavad Fenno-Ugria ja Vanalinna Muusikamaja.

Sissepääs tasuta. Kõik huvilised on oodatud.

Kevadhooajal on soome-ugri hõimuõhtute sarjas tulemas:

Radokuus saami elma päev ning Kalevala päev. Urbekuus Ungari 1848. a revolutsiooni aastapäev. Mahlakuus ersa keele päev ning mari sangari päev.

Allikas: Fenno-Ugria