Teisipäeval, 9. radokuud kell 16.15 avatakse Tartu Linnamuuseumis (Narva mnt 23) Tartu ylikooli arheoloogia magistrantide näitus „Koolnud ja koolkonnad”.

Näitus toob hoidlariiulite vahelt välja yhe Võrumaa muinasaegse matusepaiga sajandiks unustusse vajunud arheoloogilised leiud. Raiste kalme kaevamisest möödunud saja aasta jooksul on muinasteaduses kujunenud mitmeid, oma minevikukäsitluste poolest erinevaid koolkondi.

Väljapanek pakub neist valiku ja jätab kylastaja otsustada, milline on nende arvates kõige tõepärasem, meeldivam või maailmavaatelt sobivam Raiste kalme tõlgendusviis.

Näituse on valminud koostöös Tartu Linnamuuseumi ja Kultuuriteooria tippkeskusega ning jääb avatuks kuni urbekuu 31 päevani.