22.02. kl 20.05 ETVs: Osoon.
Tänavune talv oma lumerohkuse ja iluga on viinud metsa ka need inimesed, kes muidu sinna väga ei kipu. Mis riided selga ja saapad jalga panna, et metsas end mõnusalt tunda? Sellekohaseid soovitusi jagab kogenud matkamees Tõnu Jürgenson.
Kunda puitmassitehas neelab iga päev kymneid autokoormaid Eestimaa metsa. Kuidas haavapuust paberi tooraine saab, seda Osoon uuriski.
Metsamajandamiskava on päris paks broðyyr, mis on täis numbreid ja kaarte. Kuidas yks niisugune kava valmib ja miks metsaomanikul seda vaja on?
Saate tegid Kristjan Kaljund ja Sven Paulus, lood seob kokku Vladislav Korþets

23.02. kl 12.30 Kadi raadios: Muhu uudised.

23.02. kl 12.35 ETVs: Osoon, kordus.

23.02. kl 22.10 ETV2: Planeedi vägi, 1/ 5: Vulkaan (Earth-the power of the planet, Inglise/ USA 2007).
Vulkaanidel on hirmuäratav maine, kuid tegelikult etendab see loodusjõud suurt osa Maa kujunemises ja teeb võimalikuks elu maakeral. Maasisene soojus vormib meie maailma: kergitab yles mägesid, purustab linnu, loob uut maad ja ka hävitab seda. Ilma selleta oleks Maast saanud surnud planeet juba miljoneid aastaid tagasi.

24.02. kl 09.20 ETVs: Rukkilill (Eesti Telefilm 1989).
Rukkilill - tavaline umbrohi rukkipõllul... Tagasihoidlik rukkilillekimp, mida ikka ja jälle kingitakse elluastujaile, paariminejatele ning kõigile, kellele tagasihoidlikult ja väärikalt tahetakse austust avaldada. Rukkililledega mälestatakse ka lahkunuid. Rukkilille kujutis esineb peaaegu alati Muhu ja Lääne-Eesti roositud vaipades ning mujalgi rahvariide tikandeis. Rukkilill on Eesti rahvuslill - töörikka elu symbol. Režissöör Rein Maran.

25.02. kl 10.00 Kuku raadios: Loodusajakiri.
Kordus kl 21.30.

26.02. kl 14.20 ETVs: Elu sealpool Arktikat (Vivre au-dela de l`Arctique, Prantsuse 2006)
Beaufort'i mere rannikul asuval Tuktoyaktuki inuiti kylal on yhendus välismaailmaga vaid paari nädala jooksul aastas. Detsembris rajatakse Mackenzie' jõele jäätee. Tuhat kylaelanikku on selle ajutise yhendustee yle rõõmsad, sest see toob nende kaugesse maanurka vaheldust.

27.02. kl 00.30 Vikerraadios: Kihnukeelsed uudised.

27.02. kl 10.00 ETV2: Osoon.
Saate tegelane on metsade isand karu, keda teadlaste andmeil peaks meie metsades elama yle 600. Karudega me metsas eriti ei kohtu, aga vaatame siis nende tegemisi televiisorist.
Osooni suvine matk viib Vormsile, kus on rohkem kui 93 ruutkilomeetrit kuiva maad keset merd ja saare vanuseks võib lugeda ligikaudu 3000 aastat. Arvatakse, et ajaloolisele rannarootslaste asulale, Vormsile, mis tähendab madu, andis nime Islandilt pärit viiking Orm. Millisena näevad oma saart tänased noored vormsilased?
Kordus kl 16.20.

27.02. kl 13.05 Klassikaraadios: Folgialbum. Lambert ja Bebert Orchestra.
Kanada ryhm Yves Lambert ja Le Bebert Orchestra esitab Quebeci traditsionaale oma seades. Esinevad Yves Lambert (akordion, suupill, parmupill, didgeridoo, laul), Robin Boulianne (fiidel, löökpillid, cajon, laul), Jean-Francois Dery (vokaal, bass, kontrabass), Olivier Rondeau (vokaal, kitarr) ja Sylvain Neault (fiidel).

27.02. kl 15.30 Kuku raadios: Loodusajakiri, kordus.

27.02. kl 18.40 ETVs. Lõunameri, 6/6: Habras paradiis (South Pacific, Inglise 2009).
Lõunameri on suhteliselt hea tervise juures ja kalarikas, kuid habras paradiis. Mida on selle kaitseks ette võetud? Vaalade tulevik on esialgu turvaline, kuid hai- ja tuunipyyk jätkub ning ookeani ähvardavad muudki ohud.

27.02. kl 21.20 ETV2: Loomise laul: Ida Traks (ETV 1991).
Ida Traks Viitnalt esitab rahvalikke laule. Reþissöör ja operaator Vallo Kepp, toimetaja Leili Padevest.

28.02. kl 00.50 ETVs: Elu sealpool Arktikat (Vivre au-dela de l`Arctique, Prantsuse 2006).

28.02. kl 13.25 ETVs: Dokumentaalsari Lõunameri, 6/6: Habras paradiis (South Pacific, Inglise 2009).

28.02. kl 14.05 Vikerraadios: Kuula rändajat.
Antarktise mandri juures. Hendrik Relve, Haldi Normet-Saarna.

28.02. kl 14.15 ETVs: Osoon, kordus.

28.02. kl 16.35 ETV2: Osoon (ETV 2008).
Tavalise inimese jaoks on pardid kõik yhesugused. Pyyame seda viga parandada ja tutvustame kõigepealt sooparti.
Osoon viibib suvises saareriigis Ahvenamaal, kus on 6500 saart ja skääri, igayks neist veidi eripärane, meie aga jõuame neist käia ainult mõnel.
Kadri Hinrikus kylastab Vormsil ajakirjanik Barbi Pilvret. Kuidas Barbi jagab oma elu maa ja linna vahel? Mida pakub talle Vormsi?

28.02. kl 20.00 Klassikaraadios: Folgialbum. Dulsori (Lõuna-Korea).
Ryhm Dulsori (otseses tõlkes "Maa sydamelöök") esitab Korea pärimusmuusikat, mille keskmes on löökpillid.