Arvo Valton annnab kevadsemestril Tallinna ylikoolis soome-ugri rahvaste elmaloost loengusarja.

Sari algab 23.02., loengud toimuvad teisipäeviti kell 10.15 − 11.45 ruumis S-232.

Loengutel antakse ylevaade soome-ugri rahvastest, oletustest nende keelesuguluse kohta, nende ajaloost, kirjanduste yhisjoontest; eraldi käsitletakse karjala, komi, udmurdi, mari, mordva, handi, mansi, neenetsi elma, nende ajalugu ja omapära. Lyhiylevaated käsitlevad liivi, vepsa, sölkupi elma ning teisi hõimurahvaid. Tutvustatakse kirjandusuuringuid ja omavahelisi kirjanduskontakte.

Loengutel osalemiseks saab end kirja panna Tallinna ylikooli sisevõrgus (EKS6041 Soome-ugri rahvaste kultuurilugu (3 EAP)) või TLÜ EKKI byroos S-545, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..