Ajakiri Maakodu kirjutab urbekuu numbris sellest, kuidas mõista rahvakalendrit ning tutvustab eelolevate kuude pyhi.

“Yldiselt võib öelda, et pyhade tavapärane pidamine toob inimesele tervise ja elumõnu ning õnne ta ettevõtmistele. Pyhadel peetavad tavad on reeglina suunatud eelolevale ajale: aastale, poolaastale, kuudele. Tavasid järgides häälestab inimene end tasakaaluks, loob rahu ja kindlustunnet endasse ning ymbritsevale.

Teadmine, et hoiame kiiresti muutuvas maailmas alles oma iidsed tavad, pakub juba iseenesest tuge. Aga põliseid tavasid järgides avaldame austust ka esivanematele, märkame ja pyhitseme looduse muutumist, hoiame oma juuri ning kasvatame eneseväärikust. Seeläbi aga oleme eeskujuks ja toeks järeltulevatele põlvedele”, kirjutas Ahto Kaasik.

Sarjas Meie eluring tutvustab Maakodu inimese eluringi ja loona aastaringi tähtsamaid hetki. Järgmises numbris tuleb juttu nimest ja nimepanekust.

Pikemalt Maakodus.