29.03. kl 20.05 ETVs: Osoon.
Yks kahest varblase liigist - põldvarblane - on ilmselt vanemaid linnuliike, kes meiega koos Aafrikast siia kylmale Põhjamaale tuli. Linnu tunneb ära tema musta põse järgi, mis valgel taustal kenasti silma paistab.
Sven Paulus käis Hiiumaal uurimas ainulaadse lahendusega loonasõbralikku maja.
Räägime yleilmse ilmastikusoojenemise mõjust.
Saate tegi Remek Meel, Sven Paulus ja Mirjam Matiisen. Lood seob kokku Vladislav Koržets.

30.03. kl 12.30 Kadi raadios: Muhu uudised.

30.03. kl 12.45 ETVs: Osoon, kordus.

30.03. kl 17.05 Vikerraadios: Mulgikeelsed uudised.

31.03. kl 15.35 ETVs: Ilvese lugu (Eesti Telefilm 1988).
Rein Marani film meie metsade yhest kaunimast ja salapärasemast loomast. Maranil olid abiks operaator Tõnu Talpsep, kunstnik Ants Säde, helioperaator Enn Säde, helilooja Urmas Sisask jt.

02.04. kl 10.00 Kuku raadios: Loodusajakiri.
Kordus kl 21.30.

02.04. kl 17.05 Vikerraadios: Kihnukeelsed uudised.
Kordus kl 00.00.

03.04. kl 09.00 ET2: Osoon (ETV 2009).
Poolveelisele imetajale saarmale on loond andnud omaduse liikuda vees kiiremini kui kalad, kellel on uimed. Saarmas käitub vees nagu susi maismaal - kiskjana, kes asetseb toitumispyramiidi tipus.
Kuidas leida Internetist sobiv seenemets? Kuidas seeneline peaks käituma erametsas? Seenel käis Sven Paulus.
Jätkame ringkäiku Mohni saarel, teejuhtideks Maie ja saarevaht Mati. Uurime Matilt, mis ametimees see saarevaht õigupoolest on. Käime ära ka vana piiritusetalu varemetel. Kõrtsi peeti Mohnil ligi sada aastat, ikka nii, et suvel veeti piiritus saarele ja talvel põhja poole edasi.
Kordus kl 16.20.

03.04. kl 13.05 Klassikaraadios: Folgialbum. Kreeta muusika festivalilt.
Esinevad Charalampos Garganourakis (laul), Manolis Saloustros (lauto), Alekos Koukouritakis (lauto), Stefanos Messaritakis (laul), Giorgos Papoutsakis (kitarr), Nikos Giatromanolakis (lauto), Aleksis Kritsotakis (löökpillid).

03.04. kl 17.45 ETVs: Kuidas tehti sarja ”Elav planeet”: Peitusemäng (Life on Location, Inglise 2009). Lehtlalindude filmimisest.

03.04. kl 18.30 ETVs: Elav planeet: Linnud (Life, Inglise 2009).
Sarja viies osa on pyhendatud lindudele, kelle suled võimaldavad neil lennata ja erakordselt hästi kohastuda. Nad kasutavad sooje õhuvoolusid jõu säästmiseks ja pesitsevad uskumatutes paikades, kus on turvalisem poegi yles kasvatada. Kuidas aga võita vastassoo tähelepanu? Yhed näitavad osavust mängulennul, teised näitavad tugevust, kuid Lääne-Paapuas elav lehtlalind kaunistab oma pesa metsast leitud aaretega.

04.04. kl 09.05 ETV2: Osoon (ETV 2009).
Jässaka kehaga vesipapp on väga huvitavate elukommetega lind. Tema jässakus tuleneb osalt paksust sulestikust, mis võimaldab tal väga kylmas, isegi jäise veega mäestikujõgedes tegutseda. Kui teised linnud meilt talveks lahkuvad, siis vesipapp tuleb selleks ajaks Eestisse suvitama. Porikuu lõpus on just see aeg, kus vesipapid meile saabuvad ja otsivad peatuskohti kärestikulistel jõgedel.
Oandu matkarada avati kymme aastat tagasi kopra tegevuse jälgimiseks. Rajalt saab õhtuhämaruses vaikselt kopra toimetamisi vaadelda.
Miks angerjas võtab ette pika kudemisteekonna Sargasso merre, sellele ei ole ta veel vastust andnud. Kyll aga märgistavad teadlased angerjaid, et nende teekonda jälgida. Eesti sisevetes elavad angerjad on valdavalt ettekasvatatud ja siin asustatud selleks, et rikastada meie veekogude kalavarusid.
Kordus kl 17.00.

04.04. kl 13.30 ETVs: Elav planeet: Linnud (Life, Inglise 2009).

04.04. Vikerraadios: Kuula rändajat.
Kohtumised pingviinidega. Hendrik Relve, Haldi Normet-Saarna.
Kordus kl 23.05.

04.04. kl 14.20 ETVs: Kuidas tehti sarja ”Elav planeet”: Peitusemäng (Life on Location, Inglise 2009).

04.04. kl 14.35 ETVs: Osoon, kordus.

04.04. kl 20.00 Klassikaraadios: Folgialbum. August Pulst 120, I.
Eesti Pärimusmuusika Keskuse suurkontsert, kus esinesid kylapillimehed, pillimeistrid, rahvalaulukoorid, yksikesinejad ja ryhmad.
Salvestatud Estonia kontserdisaalis 30. porikuud 2009.