19.04. kl 20.05 ETVs: Osoon.
Eestimaa metsade yks võõramaisemaid loomi - punahirv - on meile inimese poolt sisse toodud liik, kuid halvamaigulist võõrliigi kuulsust tal ei ole. Hirvepulli möirgamine sygisöös on hundi ulgumise kõrval yks võimsamaid loonahääli.
Tuhala nõiakaev pakub uhket suurveeaegset vaatekuva. Milline on Tuhala nõiakaevu saatus?
30 aastat tagasi toimus Taani jõumajanduses võimas läbimurre. Jõu säästmisele mõeldakse terviklikult, kasutusel on tuulejõud, päikesepaneelid ja prygipõletusjaamad.
Saate tegid Remek Meel, Kristjan Kaljund ja Sven Paulus. Lood seob kokku Vladislav Koržets.

20.04. kl 12.30 Kadi raadios: Muhu uudised.

20.04. kl 12.40 ETVs: Osoon, kordus.

20.04. kl 17.05 Vikerraadios: Võrukeelsed uudised.

20.04. kl 22.25 ETV2: Kõigusoojaste elu: Kuivade alade valitsejad.
Osavate varjujatena tuntud sisalikud oskavad ka kakelda. David Attenborough vaatleb kameeleonide ja skinkide kõrval ka Austraalia hiidvaraani eluolu.

21.04. kl 15.10 ETVs: Kõigusoojaste elu: Kuivade alade valitsejad.

22.04. kl 10.00 Kuku raadios: Loodusajakiri.
Kordus kl 21.30.

22.04. kl 17.35 ETVs: Veel viis minutit loomaaias.
Kalade, lindude ja jäneste vaikeluline olesklemine muusikas. Režissöör Harri Karro, operaator Kaljo Jõekalda.

23.04. kl 17.05 Vikerraadios: Kihnukeelsed uudised.
Kordus kl 00.00.

24.04. kl 09.05 ETV2: Osoon.
Taani on tuntud asendusjõu kasutuse poolest. Sven Paulus käis Taanis uurimas, kuidas oskuslike lahenduste korral on võimalik asendusjõuga katta väga suur osa riigi jõuvajadusest.
Maalehe peatoimetajana leiba teeninud Sulev Valner ja loonaajakirjanik Kadri Valner otsustasid linnas ameti maha panna ja kolida Sulevi isakoju Võrumaale Läti piiri äärde. Eriti suurt rõõmu vanemate otsuse yle tunneb 6-aastane peretytar Kärg. Miks inimesed võtavad ette selliseid ”kannapöördeid”? On see igatsus lapsepõlvemaade järele, väljakutse end proovile panna, enese leidmise aeg, või hoopis soov olla perega koos looduse keskel ja tunda rõõmu igast hetkest. Valneritel käis kylas Kadri Hinrikus.
Kordus kl 16.40.

24.04. kl 13.05 Klassikaraadios: Folgialbum. Suur N.
Ryhmas Kuuydi esinevad Indrek Liit (akordion, klaver, syntesaator), Madis Ristmägi (vokaal, kitarr) ja Egle Ehtjen (vokaal, kitarr). (Indrek Liit ja Kuuydi 2009). Helisõõri tutvustab Liina Vainumetsa.

24.04. kl 17.50 ETVs: Kuidas tehti sarja ”Elav planeet”: Vaju või uju (Life on Location, Inglise).

24.04. kl 18.40 ETVs: Elav planeet: Syvamere elukad.
Miljardeid aastaid oli ääretu ookean ainus paik, kus leidus elu. Yrgsete elusolendite järeltulijad on nyyd maailmameres kõige arvukamad. Mereselgrootuid on kymme korda rohkem kui kalu. Meduusidel on pehme keha, kuid nad kaitsevad end kõrverakkudega. Teistel mereelukatel on kaitseks kõva pantser. Korallrahud, mis võistlevad elustiku mitmekesisuse poolest vihmametsadega, on syndinud polyypide elutegevuse tulemusena. Kaheksajalg ohverdab oma elu poegade tuleviku nimel. Lyhifilmis ”Vaju või uju” jälgitakse, kuidas filmiti Antarktika mereelu ja korallrahu syndi.

24.04. kl 19.40 ETV2: Loomise laul: Voldemar Õun.
Saarlane Voldemar Õun esitab meremeeste laule. Režissöör Vallo Kepp.

25.04. kl 09.05 ETV2: Osoon.
Eestis haruldased haudelinnud alk ja kryysel pesitsevad hulgi kaljudel. Pesa ehitavad linnud nii kylma ja märga paika, et tahtmatult tekib kysimus, miks nad oma poegi nii karmilt kohtlevad.
Taimerakkudes käib vilgas tegevus, mis omal ajal lummas noort Charles Darwinit. Tallinna Tehnikaylikooli teadlane Heiti Paves yritab võimsate mikroskoopide abil teada saada, miks organellid väsimatult edasi-tagasi kihutavad. Vabal ajal tasakaalustab teadlane oma teadustöö tegemist fotograafiaga, tehes kauneid taimekuvasid.
Talv on metsatööde aeg. Seekord käsitlemegi metsateemat ohutustehnika poole pealt vaadatuna. Autorid Kristo Kiiker, Kristjan Kaljund ja Sven Paulus.

25.04. kl 13.25 ETV2: Loomise laul: Hagudi memmed II.
Hagudi memmed võtavad yles rõõmsa lauluotsa. Laule lastele, laule vanapoistest ja -tydrukutest kuulete Liisi Kuljuselt, Alide Steinfeldilt ning Melita Rannamäelt. Saate tegid Vallo Kepp, Jyri Sandre ja Leili Padevest.

25.04. kl 13.30 ETVs: Elav planeet: Syvamere elukad.

25.04. kl 14.05 Vikerraadios: Kuula rändajat.
Merileopard ja teised hylged. Hendrik Relve, Haldi Normet- Saarna.
Kordus kl 23.05.

25.04. kl 14.20 ETVs: Kuidas tehti sarja ”Elav planeet”.

25.04. kl 20.00 Klassikaraadios: Folgialbum. Basiani Ensemble (Gruusia).
Gruusia vanaaegset meestelaulu esitab "Basiani Ensemble".
Esinemine on salvestatud Tbilisi Konservatooriumi suures saalis 15.02.2009. Saate toimetab Liina Vainumetsa.