t_mariplakat23.gif21. - 23. mahlakuud toimuvad Tartus ja Tallinnas Mari sangari päevale pyhendatud syndmused.

21.04. kell 18.00 toimub Tallinna Vanalinna Muusikamajas (Uus 16c) Mari sangari päeva hõimuõhtu. Kavas on:

* Esineb pärimusryhm Kande Kava (Sinitaevas) Baškortostanist

* Maride muistsest võitlusest ja tänapäevast

* Linastub film mari rahvausundist

* Pakutakse mari rahvuslikke suupisteid

* Toimub mari-eesti mängutuba kell 20.00 koos Tantsuklubiga

22.04. kell 18.00 toimub Tallinna Kinomajas (Uus 3) Mari filmiõhtu. Kavas:

* Linastub Aleksei Aleksejefi film idamaridest "Sylem"

* Esineb pärimusryhm Kande Kava

22.04. kell 20.00 toimub KUKU Klubis (Vabaduse väljak 8) Mari seltside pidu. Kavas:

* Esitatakse mari tantse

23.04. kell 16.00 toimub Tartus Eesti Rahva Muuseumi näitustemajas Mari sangari õhtu. Kavas:

* Esineb pärimusryhm Kande Kava

* Linastub Aleksei Aleksejefi film idamaridest "Sylem"

23.04. kell 18.00 Tartu Ingerisoomlaste Liidu majas (Veski 35) toimub Mari seltside õhtu. Kavas:

* Tantsud ja suupisted

Sissepääs tasuta!
Tere tulemast! Salam lijže!

Pärimusryhm Kande Kava (Sinitaevas) tegutseb Baškortostani linnas Birskis. Ryhm esitab nii mari rahvalaule kui ka uuemat loomingut, saatepillideks flööt, trumm, lõõtspill ja akordion. Ykski esinemine ei möödu ka ilma menuka mari köietantsuta.

Birsk on mari rahvusliikumise kodumaa. Seal toimus 1917.aastal I Mari Rahvuskongress, kus esitati yleskutse tähistada igal aastal 26 mahlakuud Mari sangari päeva, 1556. aastal sel päeval langenud mari kangelase Boltuši auks.

Allikas: Fenno-Ugria Asutus