t_Jamurzina_naitus.gifMari sangari päeva raames saab Tallinnas ja Tartus vaadata näitust "Idamari naine ja tema maailm".

Näitus on koostatud välitöödel (läinud aasta heinakuu - põimukuul) Baškortostani Vabariigi Birski ja Miškino rajoonis elavate idamarilaste juures kogutud ainest.

Idamari naise maailm - see on kõik, mis teda ymbritseb. See on tema mõtted ja jutud, sydamlikud laulud ja lõbusad tantsud. See on tema käte osavus. See on säravad peod ja tööpäevad. See on pidev hool oma pere ja majapidamise eest, mille kõrvalt leidub aega ka enda jaoks. See on tema naabrid ja sõbrad, töökaaslased ja sugulased. See on tema lapsed ja tema mees. Selles mitmekylgsuses ta elab!

Näituse tegija on Miškino kylas (Miškino raj, Baškortostani Vabariik) syndinud noor idamari naine Lyudmila Yamurzina, kes uurib Tartu ylikooli doktorandina idamaride põlist elma ja usku.

Näitust saab vaadata:

22 mahlakuud kell - 20.00 Tallinna Kinomajas (Uus 3);

23 mahlakuud kl 18.00 Tartus Eesti Ingerisoomlaste Liidu majas (Veski 35).