Mari Eli ja Mordva vabariikides ei ole vaba ajakirjandust, selgub hiljutisest Venemaa ajakirjandusuuringust, vahendas Fenno-Ugria.

Peterburis tegutsev Avalikustamise Kaitse Fond avaldas juba neljandat aastat järjest sõnavabaduse kaardi, mis nendib ajakirjandusvabaduse jätkuvat vähenemist.

Asjatundjad, ajakirjanikud ja kodanikuyhenduste liikmed ei leidnud vaba ajakirjandust yhestki Venemaa piirkonnast. Suhteliselt vaba on ajakirjandus siiski näiteks Karjala vabariigis ja Peterburis, aga ka Kamtšatkal ja Sahhalinil.

Leningradi ja Moskva oblastites seevastu puudub vaba ajakirjandus, nagu ka Marimaal, Mordvas ja Jamali Neenetsi autonoomses ringkonnas. Ylejäänud soome-ugri piirkondades ja ka enamikus teistes Venemaa haldusyksustes ongi ajakirjandus suhteliselt kammitsetud.

Karjalas tegutsev netiväljaanne Stolitsa-na-Onego kirjutab, et ajakirjanikele on teada keelatud teemad, mida nad ka ei puuduta. Mõnikord edastavad ajakirjanikud sellist tundlikut teavet isegi teistele väljaannetele.

Allikas: Fenno-Ugria