24.05. kl 20.05 ETVs: Osoon.
Veematk on loonaelamuse ja põnevuse tore kooslus. Mida tuleks kanuumatkal silmas pidada, et sellest saaks tõeline elamus?
Tänavu tähistab Eesti looduskaitse, mis sai alguse Vaika saartelt, kui tuletornivaht Artur Toom hakkas omaalgatuslikult Vaika linde kaitsma, 100. juubelit. 14. põimukuud 1910. aastal sõlmiti Riia Loodusuurijate Seltsi ja Kihelkonna kirikumõisa vahel rendileping, mille alusel Vaika saared läksid kuueks aastaks Riia Loodusuurijate Seltsi käsutusse ja saared kuulutati suletud looduskaitsealaks.
Milline erinevus on kodu- ja välismaise köögivilja vahel? Mis teeb kodumaise tomati mitmekordselt kallimaks Hollandist või Hispaaniast sisse toodud tomatist? Milline on tarbija eelistus? Saate tegid Kristjan Kaljund ja Mirjam Matiisen.

25.05. kl 12.30 Kadi raadios: Muhu uudised.

25.05. kl 12.45 ETVs: Osoon, kordus.

25.05. kl 17.05 Vikerraadios: Mulgikeelsed uudised.

25.05. kl 22.45 ETV2: Hiina metsik loodus, 5/ 6: Suure myyri taga.
Hiina valitsejad ehitasid Suure myyri kaitseks põhjapoolsete rändrahvaste kallaletungide vastu. See on sõjakate hõimude, iseäralike loomade ja äärmuslike ilmastikuoludega maa, kus laiuvad igihaljad metsad ning rohulagendikud ja kaarjad liivaluited. Kuulus Siiditee tõi siia läbi kõrbete kaupmehi, kes otsisid muinasjutulisi rikkusi, sõjakad mongoli ratsanikud aga vallutasid tuntud maailma. Tänapäeval, ajal kui Aasia viimased metsikud hobused võitlevad ellujäämise eest maailma kõige põhjapoolsemas kõrbes, korraldavad rändhõimud endiselt ratsavõistlusi ja peavad kaljukotkastele jahti.

26.05. kl 13.30 ETVs: Hiina metsik loodus, 5/ 6: Suure myyri taga.

27.05. kl 10.00 Kuku raadios: Loodusajakiri.
Kordus kl 21.30.

27.05. kl 21.25 ETV2: tõsielufilm Plastikplaneet.
Werner Boote isikupärane nägemus huvitavast ja vastuolulisest materjalist plastmassist, mis on tunginud meie igapäevaelu kõigisse valdkondadesse. Film viib meid maailmareisile ja näitab, kuidas plastist on saanud oht nii keskkonnale kui ka inimeste tervisele.

28.05. kl 17.05 Vikerraadios: Kihnukeelsed uudised.
Kordus kl 00.00.

28.05. kl 23.00 ETV2: tõsielufilm Plastikplaneet.

29.05. kl 09.00 ETV2: Osoon.
Must-toonekured on oma talvitumispaikadest tagasiteel Eestisse. Teiste hulgas ka raadiosaatjatega Jaak ja Tooni, kel on pereelu alustamiseks kiiresti pesa vaja. Aasta-aastalt jääb meie metsadesse must-toonekurele sobilikke pesapuid aina vähemaks. Nii on Kotkaklubi mehed juba mitu aastat ehitanud tehispesi. Yhe pesa ehitust vaatab pealt ka Osoon. Asjatundjate arvamusel pole meil põhjust linnugripihirmuks rändlindude saabumise ajal. Ettevaatusabinõude plaan on aga igaks juhuks valmis. Nõuandeid jagavad linnuteadlane Aivar Leito ja loomateadlane Nikolai Laanetu.
Kordus kl 17.00.

29.05. kl 09.57 ETVs: Hoia, mida armastad!: Joad.

29.05. kl 13.05 Klassikaraadios: Folgialbum. Muusika ja tantsu maja.
Kõlab Poola vana tantsumuusika, mis on salvestatud noorte rahvamuusika kontserdil Varssavis, paigas nimega "Muusika ja tantsu maja".

29.05. kl 18.40 ETVs: Yellowstone´i rahvuspark, 3/ 3: Sygis.
Talv läheneb. Loomadel on ainult kaks kuud aega talveks valmistuda või Yellowstone´ist lahkuda. Punahirved tulevad mägedest alla syya otsima ja koprad parandavad tammisid, enne kui nende tiigid uuesti jäätuvad. Paljud loomad pagevad lume ja jää eest Yellowstone´ist ning jäävad rahvuspargi kaitsest ilma.

29.05. kl 22.00 ETV2: Tuhandeaastane muusika.
Ylesvõtted yleliiduliselt folkloristikakonverentsilt Tallinnas ning soome-ugri rahvamuusika salvestustelt meie stuudiotes. Filmile annab erilise tooni teravalt väljendatud autorihoiak. Režissöör-operaator Mark Soosaar.

30.05. kl 09.00 ETV2: Osoon.
Huvitav on teada, et esimene looduskaitsealane akt aastast 1297 keelab metsa raiuda Paljassaartel, tollaste nimedega Väike-Karli ja Suur-Karli saarel. Milline on tänase Paljassaare tulevik, uurib Sven Paulus.
Kristo Kiiker on tedremängu, yhe uhkema kevadise vaatemängu tunnistaja.
Osooni isikulugu on Viivi Luigest. Oma romaanis ”Seitsmes rahukevad” ytleb kirjanik, et tema isa oli seda usku, et pojengidega saab võidelda nõgeste vastu, õunapuudega lepavõsa vastu, virkusega laiskuse vastu. Kas Viivi Luik on oma isa usku? Kysitleb Kadri Hinrikus.
Kordus kl 17.00.

30.05. kl 09.58 ETVs: Hoia, mida armastad!: Viies aastaaeg. Soomaa.

30.05. kl 11.50 ETV2: Hiina metsik loodus, 6/ 6: Muutuste tuuled.
Hiina rannik hõlmab rohkem kui 14 500 kilomeetrit. See on suurte vastuolude ala: moodsad  linnad kõrvuti vesikasvudest katustega kylade, iidsete teeterrasside ja puutumata märgaladega, kus elavad haruldased loomad. Hiina nokisdelfiinid, õnnekured, ohtlikud maod, hiidtuurad ja reesusmakaagid võitlevad eluõiguse eest maal, kus elab väga palju inimesi ning mis kannatab suure reostuse ja ylepyygi käes. Sellest, kuidas Hiina kõigi nende probleemidega toime tuleb, on meil kõigil midagi õppida.

30.05. kl 14.05 Vikerraadios: Kuula rändajat. Valdes`i poolsaare loomaparadiis Argentiinas. Hendrik Relve, Haldi Normet-Saarna.
Kordus kl 23.05.

30.05. kl 14.15 ETV2: Loomise laul: Voldemar Õun.
Saarlane Voldemar Õun esitab meestelaule.

30.05. kl 15.50 ETVs: Yellowstone´i rahvuspark, 3/ 3: Sygis.