31.05. kl 10.05 Vikerraadios: Huvitaja saatelõik: sääskedest.
Viimastel nädalatel on inimeste meeli köitnud sääsed. Kas neid väikeseid vereimejaid on tänavu tõesti rohkem kui eelmistel aastatel ja on nad ka kuidagi "kurjemad?" Mis elu sääsed yldse elavad, kuidas arenevad ja miks nad inimesi ryndavad? Neil teemadel vestleme Eesti Maaylikooli professori Urmas Tartesega.

31.05. kl 12.55 ETVs: Hiina metsik loodus, 6/ 6: Muutuste tuuled.
Hiina rannik hõlmab rohkem kui 14 500 kilomeetrit. See on suurte erinevuste ala: moodsad linnad kõrvuti vesikasvudest katustega kylade, iidsete teeterrasside ja puutumata märgaladega, kus elavad haruldased loomad. Hiina nokisdelfiinid, õnnekured, ohtlikud maod, hiidtuurad ja reesusmakaagid võitlevad eluõiguse eest maal, kus elab väga palju inimesi ning mis kannatab suure reostuse ja ylepyygi käes. Sellest, kuidas Hiina kõigi nende raskustega toime tuleb, on meil kõigil midagi õppida.

31.05. kl 20.05 ETVs: Osoon.
Vilsandi Rahvuspark on Eesti kõige merelisem rahvuspark, kus asub ligi sada saart. Siin kaitstakse, uuritakse ja tutvustatakse rannikumaastikke ning erinevaid taime- ja loomaliike. Tuulejõu tulevikust Põhjamaades ja Eestis. Saate tegid Kristjan Kaljund, Mirjam Matiisen ja  Vladislav Koržets.

01.06. kl 12.30 Kadi raadios: Muhu uudised.

01.06. kl 12.45 ETVs: Osoon, kordus.

01.05. kl 15.10 ETV2. Elevantide salajane elu, 1/ 3.
BBC loonasari elevantide elust Samburu rahvuspargis Põhja-Keenias. Yksikute elevantide lugude kaudu jutustatakse erilistest hetkedest suurte loomade elus. Jälgitakse ka isa ja tytre Iain ning Saba Douglas-Hamiltoni ja nende meeskonna tööd elevantide päästmise ettevõtmise raames. Esimeses osas synnib yhte elevandiperesse uus liige. Elevandiuurijad pyyavad emaelevandile raadiosaatjat kinnitada, matriarhi surm jätab aga kogu karja leinama.

02.05. kl 15.10 ETVs. Elevantide salajane elu, 1/ 3.

03.06. kl 10.00 Kuku raadios: Loodusajakiri.
Kordus kl 21.30.

04.06. kl 15.05 ETVs: Tõsielufilm Aleksei, lõhed ja karud.
Venemaa Kaug-Idas asuv Kamtšatka poolsaar on yks viimaseid puutumatu loodusega paiku meie planeedil. Sealse metsiku looduse rypes elav hydrobioloog Aleksei Maslov peab ypris ebatavalist ametit - nimelt loendab ta lõhekalu. Kamtšatkal voolab yle kahesaja jõe ja igal suvel peab Aleksei neid lennukilt seirama.

04.06. kl 17.05 Vikerraadios: Kihnukeelsed uudised.
Kordus kl 00.00.

05.06. kl 09.00 ETV2: Osoon.
Saatejuht Kristjan Kaljund on Aegna saarel. Kristo Kiiker põletab Saaremaal tõrva. Aleksei Turovski räägib meile tublist õppurist Rebasest.
Kordus kl 17.05.

05.06. kl 09.58 ETVs: Hoia, mida armastad!: Karstid.

05.06. kl 10.00 ETVs: Mina elan siin, 1/ 13.
Sarja esimeses saates uurime milliseid hyvesid ja kahju toob kohalikele elanikele kaasa Soomaa kevadine suurvesi. Elamusi pakuvad Tori hobused, erakordne loodus ja sõbralikud inimesed. Tagatipuks saame teada, kes on Soomaa kõige kuulsam mees. Saatejuht Kadi Jaanisoo, režissöör Peeter Brambat.

05.06. kl 13.05 Klassikaraadios: Folgialbum. Kreeta muusika festivalilt.
Esinevad Charalampos Garganourakis (laul), Manolis Saloustros (lauto), Alekos Koukouritakis (lauto), Stefanos Messaritakis (laul), Giorgos Papoutsakis (kitarr), Nikos Giatromanolakis (lauto), Aleksis Kritsotakis (löökpillid).

05.06. kl 19.55 ETV2: Zoo-Tallinn.
Film viiekymne aasta vanusest Tallinna Loomaaiast, tema eilsest ja tänasest päevast ning tuleviku väljavaadetest. On võimalus kõrvutada oma loomaaeda 17 aastat noorema Berliini loomaaiaga. Käsikiri Mati Kaal ja Rein Maran, operaator Tõnu Talpsep, režissöör Rein Maran.

05.06. kl 20.00 ETVs: Loonafilm Vanamees ja põder (Eesti 2009).
Ameerika põlismaalaste uskumuste põhjal on põdrad head luhavaimud. Juba yle 30 aasta uurib Harri (77) põtru ja nende hingeelu ning aja jooksul on ta valik jäänud kindlale märgalale, kuhu põdrad armastavad igal aastal tulla pulmamängu pidama. Põdramees tunneb seda luhta nagu oma viit sõrme. Aastatega on ta andnud yle 40 kohanime ja leidnud palju tuttavaid põtru, kellega ta ikka ning jälle kohtub. Käia koos põtradega luhal ringi ja nendega põdrakeeles vestelda, on Harri jaoks muutunud omamoodi tavaks. Kõrvaltvaatajale võib tunduda ysna jabur, kui mees eeb loomale kõrvu ja matkib ohkivat häält, kuid Harrile on see tema elu muinasjutt ning unistus ymber kehastuda põdraks. On ikka võimas vaatepilt, kui igipõlised vastased - metsloom ja inimene - sammuvad yksteisele rõõmsalt vastu!
Filmi tegid Joosep Matjus ja Riho Västrik.

06.06. kl 01.35 ETVs: Tõsielufilm Aleksei, lõhed ja karud.

06.06. KL 09.00 etv2: Osoon.
Greenpeace tegevusest Paldiskis. Kes on Greenpeace inimesed?
Taidur Jyri Arrak ytleb, et elu peab igas variandis lihtsalt armastama, siis on ka maailm vähe teistsugune. Armastus, rahu ja tasakaal on see, mida vana Panga-Rehe kunagine moonakamaja oma põlispuude, loomade ja tasakaalustatud loodusega Jyri Arrakule pakub.
Taimeteadlane Urmas Laansoo räägib päevalillest - sygise rõõmsameelsest päikeselillest.
Kordus kl 17.05.

06.06. kl 09.58 ETVs: Hoia, mida armastad!: Metsis.

06.06. kl 14.05 Vikerraadios: Kuula rändajat.
Valdes`i poolsaare lonthylged ja teised loomad. Hendrik Relve ja Haldi Normet-Saarna.
Kordus kl 23.05.

06.06. kl 20.00 Klassikaraadios: Folgialbum. Frula - serbia vile.
Erinevad esitajad mängivad serbia puust vilel frulal.