07.06. kl 20.00 ETV2: Rein marana loonafilm Elulõim.
Tegelased: siilid, jänesed, kits, nugis, sipelgad, lehetäid, lehemesilane, käguvamplane, kaldapääsukesed, vihmaussid, uruhiir ja mutt ning veel teised. Kõneldakse loona liigirikkusest, erinevate liikide vahelise suhete omapärast ning keerukusest ja sellest tulenevast yhtsusest. Loond on yhine - lõputu hulk seoseid yhendab liike, ulatub yle mandrite ja merede nagu inimelma. Elm yhendab meid omavahel ja määrab meie suhted ymbritseva loonaga.

07.06. kl 20.05 ETVs: Kiskjate planeet 1/4 (Planet Carnivore, USA 2006).
Ohtlikus False Bay lahes Lõuna-Aafrikas on tugevad hoovused, kylm ja sygav vesi. Lahte valitseb mõrtsukhai, kes sööb merikarusid. Viimasel ajal aga tundub, et merikarud on väiksemaks jäänud või on hai suuremaks kasvanud. Peagi algab lahes suur pidusööming - reeglid enam ei kehti ja röövloomadest saavad saakloomad. Kes jääb selles kadalipus ellu?

08.06. kl 12.30 Kadi raadios: Muhu uudised.

08.06. kl 18.25 ETV2: Tõsielufilm Mina ja minu lemmikloom: Kumara elevant. Sri Lanka.
Kumara armastab väga oma isa elevanti Ali Patiyat. Sri Lankas kasutatakse palju elevantide abi, aga Ali Patiya pole sugugi ainult tööloom. Ta võtab osa ka budistliku uusaasta võidujooksust.

08.06. kl 22.05 ETV2: Loonafilm Elevantide salajane elu 2/3 (The Secret Life of Elephants, Inglise 2009).
Elevandibeebi Briis kasvab kiiresti. Kuna ta on Samburu rahvuspargi kõige noorem elevant, siis on lähenev kuivaperiood talle eriti ohtlik. Kas ta suudab raske aja yle elada? Väljaspool rahvuspargi piire tekib konflikt inimeste ja elevantide vahel ning Iain Douglas-Hamilton saadab tytre Saba olukorda lahendama.
BBC loonasari elevantide elust Samburu rahvuspargis Põhja-Keenias. yksikute elevantide lugude kaudu jutustatakse rasketest hetkedest suurte loomade elus.
Jälgitakse ka isa ja tytre Iain ning Saba Douglas-Hamiltoni ja nende meeskonna tööd elevantide päästmise projekti raames.

09.06. kl 15.05 ETVs: Loonafilm Elevantide salajane elu 2/3 (The Secret Life of Elephants, Inglise 2009).

10.06. kl 10.00 Kuku raadios: Loodusajakiri.
Kordus kl 21.30.

10.06. kl 20.05 ETVs: Kõik, mida on vaja teada: vulkaanid (Everything You Need to Know, USA 2006).
Vulkaanipurskel vallanduv jõud võrdub kuni kahekymne tuumapommi võimsusega. Õhku paiskuv tuhk võib liikuda helikiirusega ja ootamatud vulkaanipursked võivad mõne minutiga matta enda alla terveid linnu. Pompei purse oli väike võrreldes Krakatau, Nevado del Ruizi ja Tambora omaga.
Filmis saavad sõna vulkanoloogid, kelle töö on yks ohtlikumaid maailmas.

11.06. kl 11.45 ETVs: Kõik, mida on vaja teada: vulkaanid (Everything You Need to Know, USA 2006).

11.06. kl 17.05 Vikerraadios: kihnukeelsed uudised.
Kordus kl 00.00.

12.09. kl 09.05 ETV2: Osoon.
22,3% Eesti pindalast võtavad enda alla loomulikud ja kuivendatud sood. Oma maa soostumise poolest oleme Soome järel teisel kohal maailmas. Et selle maastikulaadiga lähemalt tutvuda, võtsime ette sygisese matka Männikjärve rabasse, mis asub Endla loonakaitsealal. Teejuhiks raba hästi tundev Kai Kimmel. Selle rabamatka eripäraks on see, et Kristjan ja Sven peitsid rabamänni alla väikese yllatuskarbi. Kutsume kõiki loonahuvilisi geopeitust mängima!
Kibuvits on meie rannaalade kaunis õitseja, keda tihtipeale ka ”kartuliroosiks” kutsutakse. Miks selline nimi, sellest räägib taimetark Urmas Laansoo.
Kordus kl 16.30.

12.06. kl 09.59 ETVs: Hoia, mida armastad!: Pruunkaru.

12.06. kl 10.00 ETVs: Mina elan siin.
Kui sinu elus on liiga vähe vyrtsikat tõrva, Williseid ja pisikesi Hiiu hylgeid, siis saade toob selle kõik Sulle koju kätte.

12.06. kl 13.05 Klassikaraadios: Folgialbum. Frula - serbia vile.
Avaliku esinemise salvestis 22. rahvamuusika peolt Prislonica kylasst Serbiast 26.07.09. Mitmed esitajad mängivad serbia vanal puust vilel frulal.

12.06. kl 20.45 ETVs: yks tegu: Kapsategu (ETV 2009).
Millegipärast toob kapsa lõhn alati suudlemise meelde. See lugu juhtus kyll ammu nooruses, aga meeles on siiani. Nii nende naiste ja kapsastega on, et igayks ikkagi ei maitse. Saate jutu kirjutas Rõõmu Grethe.

13.06. kl 10.00 ETV2: AegRuum Komeedi lugu.
Päikesesysteemi äärealadel, poolel teel lähima täheni, tiirleb tohutu hulk jää- ja kivimikamakaid. Vahel satuvad nad Päikesesysteemi sisemusse, hakkavad Päikese lähedal soojenedes aurama ja muutuvad seeläbi nähtavaks. Me kutsume neid sabatähtedeks ehk komeetideks. Sajandeid pidasid inimesed nende ilmumist endeks, mis enamasti kuulutas kurja.

13.06. kl 12.45 ETVs: 2020: Läänemeri - elu või surm?
Tihti võib kuulda väiteid, justkui oleks Läänemeri yks maailma kõige saastunum meri. On see tõesti nii? Me ju ometi sööme siit pyytud kala ja käime randades suplemas. Kuidas paistab meie kodumere, mille ymber elab pea 90 miljonit inimest, olukord Eesti teadlastele?

13.06. kl 14.05 Vikerraadios: Kuula rändajat.
Lõuna- Ameerika lõunatipp. Ushuaia linn. Hendrik Relve, Haldi Normet-Saarna.
Kordus kl 23.05.

13.06. kl 20.00 Klassikaraadios: Folgialbum. Norra pärimusmuusikat
Kaks noort fiidlimängijat, Aslak O. Brimi ja Erlend Viken, esitavad traditsionaalset muusikat Lomi ja Oppdali piirkonnast.
Plaati tutvustab Liina Vainumetsa.