Heinakuu viimasel päeval, 31.07. saab taaskord Jööri kylamuuseumi õuel veeta rahvamuusikat täis päeva – toimub kuues Jööri Folk, seekord suitsusaunaga.

Valjala vallavanem Kaido Kaasik peab aga päeva tippsyndmuseks elmakava. "Koori liikmed on talv läbi kandleid meisterdanud, nyyd esitavad nad meile kandleprogrammi," rääkis Kaasik. Huvitavad on ka töötoad, mida viivad läbi asjatundjad: sepistamine, puutöö, tõrvaseebi keetmine, savipoti tegemine, dolomiidi töötlemine, lambanahast vammuste valmistamine, köie tegemine, ketramine-kraasimine, ehissepistamine.

Valjala valla kultuurijuht Viktor Martel sõnas, et tänavune kava on yles ehitatud kohalikule pärimusele, algallikatele. Kylalistena esinevad rahvapilliryhm Piibar ja Sõbrad Tallinnast ning nelik Pelitalo Soomest.

Jööri Folgilt ei puudu tavapärane maa sees kypsetatud siga ja lammas, niisamuti ka suitsusaun. "Kõik, kes on vihased, saavad vihtlema tulla," kutsus Kaasik Jööri Folgi sauna nautima. Samas on võimalik ka tynnis saunatada.

Meie Maa