[text]
Täna on

t_Tuhala1.gifHelilooja Urmas Sisask kutsub kõiki huvilisis kolmapäeval pyhitsema Tuhala ja Nabala karstialasid rahvusvahelise tähtsusega looduskaitsealadeks, kirjutas Külauudised.

Yldsusele saadetud kutses seisab kirjas: „Mina, Urmas Sisask, Eesti rahva nimel kuulutan Tuhala ja Nabala karstialad rahvusvahelise tähtsusega loodukaitsealadeks. 2010. aastal, 20.10 kuupäeval kell 20.10. Tuhala Nõiakaevu juures, mille pyhitsemine toimub 20 minutit ja 10 sekundit.

Tuhala looduskeskuse eestvõttel algas urbekuus allkirjade kogumine Nabala karstiala ning Tuhala nõiakaevu kaitseks. Oma toetushääle sellele on andnud yle 62 000 inimese. Sisask ja tema sugulased on Tuhalast pärit ning mehe sõnul tähendaks lubjakivimaardla rajamine Tuhala Nõiakaevu ja Nabala karstiala täielikku hävitamist. Põhjavee alandamise tõttu hävineksid rahvusvahelise tähtsusega Tuhala, Tammiku ja Rahaaugu naturaalad, mis on loodud karsti, allikasoode ja haruldaste taimede kaitseks. Lähikonnas asuva 16 kyla elanike kaevud jääksid tema väitel kuivaks.

Allikas: Külauudised