13.12. kl 14.15 ETVs: Looduskaitse lugu.
Vaika saared, kotkaste edulugu, lambad Hiiumaa laidudel, puisniitude hooldamine, kõrede kõrisev hääl Matsalu rahvuspargis, Hiiumaal vabas looduses elavad euroopa naaritsad, laastukatuste taastamine Karulas – need on mõned teemad Eesti looduskaitse 100. aastapäeva puhul Keskkonnaameti tellimusel valminud filmist. 18% Eesti maismaast on looduskaitse all. Elutute asjade kaitsest on jõutud elupaikade kaitseni. Looduskaitse lugu on meie kõigi aja ja elma lugu.

13.12. kl 20.05 ETVs: Osoon.
Siirdume lumiselt Eestimaalt Fääri saarte suvesse. Fääri ehk Lambasaarte kylamaastikud sobivad suurepäraselt jõulueelsesse aega.

14.12. kl 12.30 Kadi raadios: Muhu uudised.

14.12. kl 13.25 ETVs: Osoon, kordus.

14.12. kl 22.25 ETV2: AegRuum Kuidas on Maa meid loonud?, 4/ 5.
“Tuleprofessor” Iain Stewart uurib inimkonna kahetisi suhteid tulega, mis on yhteaegu tähtis jõuallikas, aga ka hävingujõud. Oma rännuteel kymbleb ta tervistavas toores maaõlis ja saab teada, kuidas tuli mängis määravat osa Inglismaa tööstuslikus arenguhyppes, kuid hoidis tagasi Hiina arengut.

15.12. kl 18.35 ETV2: Looduselust, 10/ 10.
Pyhad on ukse ees! Otto ja Eik otsustavad, et teevad kõikidele uutele sõpradele, kellega Looduselusti seikluse käigus tuttavaks saadud, meelepärased kingitused. See on suur isetegemise rõõm, sekka toredaid hetki yhisest seiklusest. Õhtu lõpeb suure peoga Rauno ja Oliveri pool!

16.12. kl 07.20 ETV2: Looduselust, 10/ 10.

16.12. kl 10.00 Kuku raadios: Loodusajakiri.
Kordus kl 21.30.

17.12. kl 17.05 Vikerraadios: Kihnukeelsed uudised.
Kordus kl 00.00.

18.12. kl 09.00 ETV2: Osoon.
Siidisaba võiks oma nime poolest kuuluda suvisesse loodusesse, aga ta saab suurepäraselt hakkama ka käreda pakasega. Kui suvel saab kurki ja salatit peenralt, siis talvel poest.
Kuidas värske kraam kauplusesse jõuab? Kristjan Kaljund käis Gryne Fee hiiglaslikes kasvuhoonetes, et teada saada, kuidas värske köögivili tehistingimustes valmib ja kas see on ikka sama tervislik kui looduses kasvanud.
Vaida taevakivi kukkumisest jäänud auku käis uurimas Sven Paulus.
Kordus kl 16.25.

18.12. kl 13.05 Klassikaraadios: Folgialbum: Sulavainen - Suunta.
Ryhma Sulavainen album "Suunta" on kolme pärimusmuusiku omaloomingule põhinev nägemus kaasajas helisevast muusikast.
Ryhma liikmed: Kristiina Ilmonen (löökpillid, puupillid, laul), Anna-Kaisa Liedes (laul), Timo Väänänen (kannel, laul).

18.12. kl 18.40 ETVs: Loonafilm Venemaa avar loodus, 7/ 7: Kuidas tehti sarja.
Kolme aasta jooksul, mil sarja yles võeti, tuli võtteryhmal ööbida telgis, kui väljas paukus 30-kraadine pakane, ronida 6000 meetri kõrgustele Kaukasuse mägedele, elada koos Siberi põliselanikega ja läbi teha põnevaid ning ohtlikke seiklusi. Heidetakse ka pilk praeguseni ysna eraldatud suurriigi sisemusse, kus võib näha saastamist, looduse hävitamist, riigiteenistujate tähenärimist, linnadest kaugel elavate inimeste muresid, ehk kõike seda, mis ei mahu loodussarja, kuid mida on vaja teada selleks, et mõista Venemaad.

19.12. kl 09.00 ETV2: Osoon.
Kui Eestis on metssigade arvukus väga kiiresti tõusnud ja nende poolt ylessongitud maad yha laialdasemad, siis Inglismaal ning enamikes Skandinaaviamaades ei ela metssigu yldse. Nad on tavalised kõigesööjad ja toimekad videvikus ning öösel, talvel aga võib sigu kohata ka päeval.
Kas Tallinna kesklinnas on võimalik kasvatada söögiks kõlbulikke taimi? Kuidas linna elukeskkonnana mõtestada? Mida katsed taimedega näitavad? Neile kysimustele otsib vastust toimekatest noortest koosnev Linnalabor.
Kordus kl 16.30.

19.12. kl 10.00 ETV2: AegRuum Kuidas on Maa meid loonud?, 5/ 5.
Kui seni on Iain Stewart uurinud planetaarseid jõude, mis on aidanud inimkonnal areneda, siis selles osas võtab ta vaatluse alla inimeste vastutoime loodusjõududele. Ta näitab, kuidas põllumajanduse edendamisega hoiti ära Maa libisemine uude jääaega ja kuidas inimkond põhjustas tahtmatult suure mudalihke Indoneesias.

19.12. kl 13.45 ETVs: Loodusdokk Venemaa avar loodus, 7/ 7: Kuidas tehti sarja.

19.12. kl 14.05 Vikerraadios: Kuula rändajat. Andide indiaanikultuur. Hendrik Relve.
Kordus kl 23.05.

19.12. kl 14.35 ETVs: Osoon.
Siirdume lumiselt Eestimaalt Fääri saarte suvesse. Fääri ehk Lambasaarte pastoraalsed maastikud sobivad suurepäraselt jõulueelsesse aega.