Noored seto juurtega emad asutasid Tallinna seto laste kooli, et neile seto laulu, tantsu ja pillimängu õpetada. Esimene koolitund toimub 10. sydakuud kell 18 Tallinnas Kristiine Noortekeskuses, kirjutas Maaleht.

„See on seto päritolu või muidu seto asjast huvitatud inimeste lastele mõeldud huviring. Meie jaoks on oluline, et ehkki me praegu elame Tallinnas, ei jääks me lapsed seto kultuurist eemale,” selgitas kooli yks loojatest Annela Laaneots ajalehele Setomaa.

Teise algataja Ülle Paltseri sõnul koolis lauldakse, tantsitakse, mängitakse ringmänge, räägitakse, kuidas maal talutöid tehti ning looduse järgi elati, et yldse mõista, millest lauludes jutt käib.

„Jutustame rahvariiete kandmisest. Tutvustame seto kannelt ja mängutraditsiooni. Jutustame muinasjutte ja muistendeid, tutvustame kombeid ja rahvakalendri tähtpäevi. Meisterdame ja joonistame. Oluline on ka lihtsalt omavaheline suhtlemine seto keeles. Eriti vahva oleks kui mõni seto keelt kõnelev vanavanem tuleks oma lapselapsega kaasa!” unistab Paltser.

Kooli on oodatud kõik lapsed väikelastest teismelisteni. Osalemistasu on väike – viis eurot kuus lapse kohta.

Täpsemalt saab Tallinna seto laste kooli tegevusest lugeda SIIT.