[text]
Täna on

t_MaavallaKalender24.gif


Ajaloolise ruunikalendri eeskujul valmistatud Maavalla kalender 10224 tutvustab meie põliste pyhadega seotud tavasid ja uskumusi ning kasutab maakeelseid pyhade- ning kuunimesid. Ruunimärgid juhatavad lisaks kätte kaheksa erinevat kuuseisu, mis aiatavad oma töid- tegemisi loonaga kooskõlas paremini kavandada.

Sirvikalender on trykitud väheldastele piklikele lehtedele, mille yhel kyljel on vanad ruunikirjad ja teisel kyljel selgitav jutt. Kalender ilmub 33. korda.

Kalender köideti kokku talgutel. Sidumiseks kasutati maalamba villast käsitsi kedratud lõnga, mille kinkis põliste tõugude ja sortide yhing Maadjas. Kalender on trykikoja Ecoprint roheline trykis, mille tootmisel kasutati korduvkasutatavat paberit ja loonasõbralikku trykivärvi.

Kalendrist leiab selgitused, mis aitavad ruunimärke lugeda ning jagavad teavet pyhade ja tähtpäevade kohta.

Kaanel kasutatud aastaarv 10224 lähtub maarahva ajaarvamisest. Selle alguseks on võetud niinimetatud Billingeni läbimurre, mille toimumisaeg on meresetete uurimisel aastalise täpsusega kindlaks määratud. Siis murdis jääajajärgne paisjärve vesi endale väljapääsu ilmamerre praeguse Mälari järvistu kohalt Rootsis. Yhe aasta jooksul langes veepind mitukymmend meetrit ning vabanes suur jagu Maavallast. Syndmusest, mida võib nimetada ka maa synniks, möödub 2011. aastal 10224 aastaringi.

Trykise andmed

Suurus 21 x 5 cm - 14 lehte
Värv: kollakaspruun
Väljaandja: Taarausuliste ja Maausuliste Maavalla Koda
Koostajad: Mana Kaasik, Kristiina Zadin, Ahto Kaasik

Kalender on myygil Apollo ja Rahva Raamatu kauplustes.

Kalendrit on võimalik ka hulgi tellida (alates 5 tk) aadressilt See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..
Yhe kalendri hulgihind on 15 kr, millele lisandub saatmise tasu.

Kalendri esikaane kyljed

t_Esikaas.gif

 

 

 

Kalendri tagakaane kyljed

t_Tagakaas.gif

 

 

 

Sydakuu lehekyljed

t_Sydakuu.gif