07.02. kl 20.05 ETVs: Osoon.
Veelinnud algid toituvad põhiliselt kaladest ja pesitsevad kolooniatena kaljudel. Eestis on alk haruldane haudelind.
Tänavune lumerohke talv on loomadele raske. Toiduotsingul kogunevad kitsed surnuaiale ja aedadesse. Osa loomi hukkub kiskjate lõugade vahel. Kas yldse ja mil moel saab inimene kitsedele abiks olla? Uurime seda zooloog Harri Valdmannilt. Lood seob saateks Vladislav Korþets.

08.02. kl 12.30 Kadi raadios: Muhu uudised.

08.02. kl 13.35 ETVs: Osoon.

08.02. kl 17.05 Vikerraadios: Võrokeelsed uudised.

08.02. kl 19.55 ETV2: Hoia, mida armastad!: Matsalu rahvuspark.

10.02. kl 08.30 ETV2: Uskumatu, et keegi võib seal elada, 4/ 5.
Linnapoisi Knut Kastnesi unistus täitus, kui ta ostis kõrvalise S¿terstadi väiketalu Hattfjelldalis ja hakkas talupidajaks. Ta mõistis, et on vaja abilist. Siri Kobber¸d Trondheimist tuli... ja jäi.

10.02. kl 10.00 Kuku raadios: Loodusajakiri.
Kordus kl 21.30.

10.02. kl 18.25 ETV2: Keskkonnake, 1/ 10: Keskkonnakese synd.
Algab uus iganädalane lastesari! Kõikidel lastel on oma unistus, kelleks täiskasvanuna tahetakse saada. Suured unistused on ka Sandral ja Martinil, kes muidu tavalised õde-venda, kuid kelle suvi muutub päevapealt, kui nende juurde kolib elama Keskkonnake - kõikide keskkonnaasjade ning unistuste täitmise ekspert. Kuna ykski unistus ilma puhta keskkonnata nagunii täide ei saa minna, hakatakse neid asju algusest peale selgeks tegema ja seda lausa oma saates. Lapsed kohtuvad nii looduseinimeste kui ka kuulsate sportlaste, näitlejate ja isegi rock-staaridega! Alustuseks minnakse vaatama, milliseks võib maailm muutuda, kui inimesed taaskasutusest midagi ei tea. Ning neile, kelle unistuseks on saada telestaariks, jagab kuldaväärt näpunäiteid suur loodusesõber ja ”päris” saatejuht Vladislav Korþets.

10.02. kl 19.10 ETV2: Lastesari Reis ymber maailma: Täna oleme Mehhikos loomi vaatamas (Inglise 2007)

11.02. kl 07.10 ETV2: Keskkonnake, 1/ 10: Keskkonnakese synd.

11.02. kl 17.05 Vikerraadios: Kihnukeelsed uudised.
Kordus kl 00.00.

12.02. kl 09.05 ETV2: Osoon.
Maailmas mõeldakse yha enam sellele, mida teha siis, kui taastumatud kytused otsa saavad. Eestis vaieldakse, kas ja kui palju põlevkivi kaevandada. Eesti Maaülikooli Taastuvenergia Keskuses pyytakse välja selgitada taimse kyttejõu võimalusi Eestis. Kyttevõsa kasvatamise kogemused on olemas. Nyyd on Kambjas sellel ka asjalik rakendus. Kyttevõsa puhastab asula reovee ja mahavõetuna annab toasooja.
Viimastel aastatel räägitakse palju loodusharidusest. Oleme Alam-Pedja looduskaitsealal sygisel avatud Palupõhja looduskoolis. Kas tavakoolid ei saa loodusõpetusega hakkama, et yha enam asutatakse uusi looduskoole? Uurime, kas Kirna matkarajale ka sygis-talvisel ajal mõni uudistaja satub.
Leevike, kui talve märk.
Kordus kl 16.30.

12.02. kl 13.05 Klassikaraadios: Folgialbum. Sting Talvealbum.
Stingi helisõõr "If on a Winter's Night", mis syndinud koostöös rahvamuusikutega (Deutsche Grammophon 2009).

12.02. kl 14.00 Kuku raadios: Ilmaparandaja.
Kordus kl 20.00.

12.02. kl 17.30 Kuku raadios: Loodusajakiri, kordus.

12.02. kl 18.40 ETVs: Jääkarud: Elu õhukesel jääl.
Lumetorm kihutab sajakilomeetrise tunnikiirusega yle Arktika jää ja temperatuur langeb 60 kraadi alla nulli. Selles ebasõbralikus maailmas kasvatavad jääkarud, viigrid, morsad ja valgevaalad oma järglasi. Thomas Behrend ja tema meeskond jälgisid kaht jääkaruperet yhe aasta jooksul. Tulemuseks on haruldased kaadrid jääkaruemast ja tema kolmikutest. Filmis näidatakse nii Arktika ilu kui ka seal elavate loomade ainulaadset käitumist.

13.02. kl 09.05 ETV2: Osoon.
Kuidas näevad loomeinimesed loonat ja kuidas loond nende loomingusse jõuab? Kirjanik Mehis Heinsaar syndis Tallinnas, teismelisena sai tema koduks Karksi-Nuia. Kuidas siinsed maastikud on mõjutanud noore kirjaniku loometeed? Mehis Heinsaarel käis kylas Sven Paulus.
Eesti metsadest on kadunud euroopa naarits ja syy langeb märksa ryndavama käitumisega ameerika naaritsale ehk mingile. Mink on meil võõrliik ja teatavasti võõrliigid ei ole teretulnud. Kas ameerika naarits on selles syydi, et inimene, kes teda kasvandustes kasvatas, ta sealt lahti laskis? Kuhu mingil ikka mujale minna kui metsa? Mingi eluviisi ja käitumist tutvustab loodusemees Remek Meel.
Rein Maran räägib pasknäärist.
Kordus kl 16.35.

13.02. kl 09.30 ETV2: Uskumatu, et keegi võib seal elada, 5/ 5 (Der ingen skulle tro at nokon kunne bo, Norra).
25-aastane Severin R¸nes peab end tavaliseks nooreks inimeseks, kuid ta elab yksinda esivanemate majas Sunnm¸res Storfjordeni ääres. Tal on kolm kitse ja kari lambaid, ta kytib hirvi ning rebaseid ja pyyab nugiseid ning kärpe. Viimasel talvel lõhkus torm tema paadi ja hiljem viis vesi ära ka paadisilla. Severin ei vandunud siiski alla. Nyyd pyyab ta korrastada kultuurmaastikku talus ja mägikarjamaal.

13.02. kl 10.00 ETV2: AegRuum Nähtamatud maailmad, 1/ 3.
Siinsamas meie silmade ees asub saladuslike jõudude nähtamatu maailm, mis mõjutab ja kujundab maapealse elu igat aspekti. Kuid need erakordsed nähtused jäävad meie silmale täiesti märkamatuks, sest aju ei jõua neid märgata - kõik toimub liiga kiiresti. Nyyd saab see nähtamatu maailm esimest korda nähtavaks ja me avastame yllatusega, kuidas õhk purustab kivi, vesi rebestab metalli ja taevas toimub asju, mille kohta on väidetud, et neid pole yldse olemas. Filmi juhatab sisse Tartu Ülikooli Kliinikumi neuroloog, meditsiinidoktor Pille Taba. Teda kysitleb Aivi Parijõgi.

13.02. kl 14.05 ETVs: Jääkarud: Elu õhukesel jääl.

13.02. kl 14.05 Vikerraadios: Kuula rändajat. Lõuna- Aafrika Vabariigi loodus. Hendrik Relve.
Kordus kl 14.05.

13.02. kl 20.00 Klassikaraadios: Folgialbum.The Dubliners.
Vana hea iiri ansambli The Dubliners plaat salvestistega aastatest 1962-2002.