t_neenetsi_1601.gifKolmapäeval, 16. radokuud algusega kl 18 toimub Tallinnas Vanalinna Muusikamajas (Uus 16c) neenetsitele pyhendatud hõimuõhtu.

Esitletakse Olev Remsu uut raamatut "Minu Neenetsimaa". Neenetsitest ja neenetsi keelest kõneleb keeleteadlane Sven-erik Soosaar. Näidatakse filmikatkeid neenetsite elust ja tavadest ning esitatakse Juri Vella luulet.

Õhtu peaesineja kirjanik ja maailmarändur Olev Remsu on korduvalt käinud neenetsite juures. Neenetsid on talle nii lähedaseks muutunud, et ei jäta teda unenägdeski. Igatahes peab ta neenetseid eestlastele lähedasemaks kui lätlasi. Miks? Sellest, aga ka porodest ja pohmellist tulebki juttu, millele lisavad vyrtsi teaduslikumad andmed neenetsitest ja nende tänasest olukorrast.