Tammealuse hiietamm
Ligi 70 protsenti Faktum-Ariko uuringule vastanud inimestest peab hiite ja teiste looduslike pühapaikade kaitsmist tähtsaks, kuid keskmisest veidi väiksem oli see osakaal ateistide seas.

Märtsis tehtud uuringu järgi, mille käigus küsitleti 1022 inimest, peab hiite ja teiste looduslike pühapaikade kaitsmist tähtsaks või väga tähtsaks 70 protsenti vastanutest. Kusjuures teiste seast hakkab silma Tartumaa, kus see näitaja oli koguni 85 protsenti, kirjutas Ilmajaam.ee

«Seni me ei teadnud, kuidas eestlased üldiselt pühapaikadesse suhtuvad. See on rõõmustav ja ootamatu tulemus just seetõttu, et pühapaikadega seotud teave ei ole avalikult palju inimesteni jõudnud,» sõnas Tartu Ülikooli looduslike pühapaikade keskuse juhataja Ahto Kaasik. «Näeme, et pühapaikade hoidmine ei ole ainult ühe ühiskonnarühma või -kihi erihuvi, vaid tegelikult ühiskondlik kokkulepe.»

Läheb edasi