[text]
Täna on

Kolmapäeval, 17.10 algusega kell 17.00 toimub eest Rahva Muuseumi näitusemajas hõimupäevade raames Soome-ugri hõimuõhtu: reis Marimaale.

Sygiskuul käisid ERMi teadurid koos fotograafi ja kaameramehega välitöödel soomeugrilaste juures. Hõimuõhtul kõnelevad uurimisreisil osalenud oma muljetest ja näitavad Marimaa pealinnas Joškar-Olas, Morki ja Mäemari rajoonis tehtud ylesvõtteid ning videolõike. Hõimuõhtuks valmib kuvanäitus, milles on kõrvutatud Marimaad kujutavad ajaloolised ylesvõtted ERMi kogudest tänavusel uurimisreisil tehtud ylesvõtetega.

Lisaks esitletakse syndmusel ERMis äsja valminud rändnäitust „Soome-ugri ja samojeedi rahvad“. Väljapanek tutvustab erinevaid soome-ugri ja samojeedi rahvaid, keda seob tänapäeval keeleline sugulus ning kelle arvukuseks loendatakse 23 miljonit.


20.10 kell 12.00-15.00 toimub Perepäev „Soome-ugri mängud ja mänguasjad“

Muuseum kutsub avastama soome-ugri rahvaste kombeid. Meisterdatakse mänguasju, joonistatakse mustreid ning märke ja uuritakse, kus siis ikkagi elavad meie hõimurahvad? Perepäev toimub näitusel „Soome-ugri ja samojeedi rahvad“. Igal täistunnil toimub näitusel ringkäik ja lisaks saab vaadata filmikava.

Syndmused toimuvad ERMi näitustemajas Tartus J. Kuperjanovi 9.

Kõik huvilised on oodatud!