[text]
Täna on

t_EestiLipud.gifLaupäeval, 20. porikuud, on hõimupäeva puhul Eestis lipupäev, teatab Riigikantselei. 

Eesti lipu heiskavad kõik riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud. Eesti lipu võivad heisata ka kõik teised.

Lipud heisatakse hiljemalt kell kaheksa hommikul ja langetatakse päikeseloojangul. Kui lippu ei langetata, tuleb lipp pimedal ajal valgustada.

Hõimupäeva tähistamise eesmärgiks on teadvustada eestlaste kuulumist soome-ugri rahvaste perre ning väärtustada sellega meie yhist pärandit.

Hõimupäeva hakati tähistama porikuu kolmandal nädalavahetusel 1931. aastal Helsingis toimunud soome-ugri 4. kultuurikongressi otsusel. Samalaadne otsus tehti 2000. aastal Helsingis toimunud soome-ugri rahvaste 3. maailmakongressil.

1930. aastatel tähistati Eestis hõimupäeva väga laialdaselt koolides ja vallamajades. Teise maailmasõja algus ja Eesti okupeerimine katkestasid hõimupäeva tava, kuid see taastati 1988. aastal. Eelmisel aastal sai hõimupäevast Eestis riiklik tähtpäev.

Alates 1990. aastast on hõimupäevast välja kasvanud nädalapikkune yle Eestimaa toimuv syndmuste sari, kuhu saabub kylla soome-ugri rahvaste elmategelasi, poliitikuid, teadlasi ja pärimusryhmi Venemaalt, Ungarist, Soomest ja mujaltki.