[text]
Täna on

t_Tammealuse_1.gifVeel mõned päevad on võimalik esitada Hiie sõbra aunime väärilisi ning saata ylesvõtteid Hiite kuvavõistlusele. Viimane päev selleks on kolmapäev, 31.10. (kaasa arvatud).

Maavalla koda kutsub yles esitama ettepanekuid tänavuse Hiie sõbra aunime andmiseks, et tunnustada neid, kes on hiite ja teiste ajalooliste looduslike pyhapaikade hea käekäigu nimel tublilt tegutsenud.

HIIE SÕBER võib olla inimene, yhendus, ettevõte või asutus, kelle sihikindla tegevuse tõttu on sellel või eelmistel aastatel looduslik pyhapaik säilinud või selle seisukord paranenud.

Hiie sõbra esitamisest pikemalt


HIITE KUVAVÕISTLUS ootab ylesvõtteid, millel on jäädvustatud ajalooline looduslik pyhapaik: hiis, pyha puu, allikas, kivi, ristipuu jms; jäädvustatud võivad olla: pyhapaika toodud annid ja raviesemed, inimesed pyhapaigas jõudu kogumas, ande jätmas, ravimas, tuld tegemas, nõu pidamas jm ajaloolisi tavasid järgimas. Kurvema poole pealt  võib pildile pyyda pyhapaiga ryvetamise või kahjustamise.

Kuvavõistlusest pikemalt 

Hiite kuvavõistluse võitjaid autasustatakse ning tänavune Hiie sõber kuulutatakse välja 24.11. Tartus Eesti Kirjandusmuuseumis toimuval pidulikul syndmusel.

Kuva: Tammealuse hiis Mahu kihelkonnas