[text]
Täna on

t_mardisandid.gifMooste Rahvamuusikakool kutsub koolituspäevale “Maarahva aastaring”, mis toimub reedel, 19. porikuud kell 14:00 – 18:30. Jutuks sanditamise komme meie rahvapärimuses – teooria ja praktika käsikäes, juhendavad Meelika Hainsoo ja Lauri Õunapuu.

Meelika ja Lauri tutvustavad koolituspäeva lähemalt nii: “Maarahva aastaringi esimesel kohtumisel räägime sygisestest rahvakalendri tähtpäevadest, esivanemate uskumustest, nendega seotud tavadest ja lauludest. Vaatame mardi-, kadri- ja hingedeaja pärimusse ehk pisut uudse pilguga: räägime sanditamise taustast, laulame laule ja mõtiskleme, mis osa on nendel iidsetel tähtpäevadel praeguse aja inimese elus.”

Lauri põhihuviks on eesti vana lauluelm ja põline kandlemängu laad. Tema lauluvarasse kuulub hulgaliselt rahvalaule nii vanemast, kui uuemast kihistusest. Lauri veab eest Arhailise Meestelaulu Seltsi ning korraldab rahvalaulu õpitubasid yle Eesti, tutvustades vanapärast loomulikku laulmisviisi ja repertuaari. Lauri on ansambli Metsatöll liige.

Meelika on õppinud rahvamuusikat Ty Viljandi Kultuuriakadeemias, peale selle lõpetamist töötanud õpetajana erinevates Eesti kõrgkoolides, andnud kursuseid ja õpitubasid, juhendanud huvilisi yle Eesti. Teda huvitab eelkõige eesti vana laulumäng ja pärimuslik tantsukeel. Meelika on laulnud-mänginud mitmetes pärimusmuusikat viljelevates ryhmades.

Koolitus on mõeldud kõigile, keda huvitab meie pärimus ning kes soovivad seda edasi kanda.
Osalemine maksab 22 eurot, vajalik eelnev registreerimine.

Täpsemat teavet koos päevakavaga jagab ning osalemiseks paneb kirja  kuni 15.10. Krista Sildoja, e-kiri: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., te: 5531478.

Kuva: Mardisandid. Mooste Rahvamuusikakool

Allikas: Mooste Rahvamuusikakool