t_kiikumine.gifSiseministeeriumi usuasjade osakonna nõunik Ringo Ringvee ytles, et Eesti religioonipilt mitmekylgne.

"Eesti religioonipilt on mingis mõttes väga kirju - on erinevaid usutraditsioone ja kogudusi ning muid usulisi yhendusi, aga teisest kyljest on valdav osa neist erinevad kristluse harud ja suunad. Seega yhes mõttes on religioonipilt yhesugune, aga teisest kyljest on seal sees kirjusust ja neile lisaks on veel igasuguseid traditsioone esindatud," selgitas Ringvee ETV hommikuprogrammis "Terevisioon".

Samas on tema sõnul mõnes mõttes tõepõhi all väidetel, et eestlased on ysna usukauge rahvas. "Kui vaadata koguduste liikmete arvu, siis see on märgatavalt väiksem. Ei saa öelda, et on väga palju kogudusi ja väga palju liikmeid, tegelikult on väga palju kogudusi, aga liikmeid on märgatavalt vähem," ytles ta.

Ringvee hinnangul on Eestis yha rohkem populaarsust kogunud maausk ja Maavalla koda. "See on seotud looduskaitsega, rohelised väärtused on praegu moes. Seda näitavad muu hulgas inimeste seisukohavõtud ja muud kaudsed andmed," märkis ta.

Sellest, kui palju ja millised usulisi liikumisi ning nende liikmeid Eestis on, peaks andma ettekujutuse rahvaloendus.

Allikas: ERR