t_hoimuklubi.gifKolmapäeval, 18. sydakuud kell 17.00 toimub Tallinnas Eesti Keele Instituudi suures saalis (Roosikrantsi 6) Hõimuklubi õhtu: Mordvamaa: elu, naer ja pisarad

On olemas kyll mordvalased, kuid mordva keelt pole. Mordvamaal kõneldakse hoopis ersa ja mokða keelt. Muljeid Mordvamaast ja muudatustest sealsetes inimestes ning kombestikus viimase 20 aasta jooksul vahendab äsja Mordvamaal loenguid pidanud rahvaluuleteadlane Marju Kõivupuu.

Itkemine on iidne komme lauldes leinata, mida on teinud läbi aegade ka ersa naised. Itkud on sydamevalu ja igavese lahkumise luule, kurbuse peegeldus. Äsja ilmunud DVD-d ersa itkudega tutvustab plaadi koostaja, Tallinna ylikooli doktorant Natalia Ermakov.

Kõik huvilised on oodatud! Osavõtt tasuta.