See Kristjan Jaagu luulerida meenub ikka, kui raadiost tulevad kihnu- või võrukeelsed uudised, räägitakse setu keelt või TV näitab hiidlast Kyla Karlat. Nyyd valmis neil veel hiiukeelne CD. Tublid inimesed, kes suutsid avalik-õiguslikus ringhäälingus nii suure saatemahu neil teemadel läbi suruda, kirjutab Saarte Hääl juhtkirjas.

Saarlasel jääb vaid kysida, kas meie eneseteadvus on täielikult hävinud ja oleme sulandunud mingiks Tagamõisa ja Tallinna vaheliseks nimetuks massiks? Veel sada aastat tagasi oli igas vallas oma keel: sõrulaste jutt ajas Pöide mehed naerma ja vastupidi. Kuskil sydamesopis peeti end teistmoodi rääkijatest paremaks. Esiisad ytlesid paljud asjad otse ja õigete nimedega välja. Samas tahtsid kõik peenemaks saada, linnamehe moodi rääkima hakata.

Pikemalt Saarte Hääles