Emakeelepäeval andsid Põlva- ja Võru maavanemad omaelma ehk omakultuuri auhinnad Vana-Võrumaa ja Setumaa hoidjatele, kirjutas ERR.

Tunnustatute seas olid Orava kool, Sõmerpalu lasteaed, Haanjameeste nõukoda ja raamatu "Setomaa tsässonad" toimkond, vahendas.

Orava kool on oma pyydlustes noorte piirkondliku eneseteadvust tõsta juba palju tuntust kogunud. Möödunud aasta sygisel oli see esimene kool vanal Võrumaal, kus keelenädala raames viisid kõik õpetajad oma tunnid läbi võru keeles. Ka omakeelse eeskava kokkuseadmine ei valmistanud õpilastele erilisi raskusi.

Auhinnaga avvuhinnaga said pärjatud ka Haanimeste nõukoa ja Sõmerpalu lasteaed, kus tegutseb esimene täielikult võrukeelne keelepesa ryhm.

Kaitseliidu Põlvamaa malev andis yle ka isamaalisuse hoidmise auhinnad. Orava kooli ehtinud rändauhind liigub järgiseks aastaks Veriora valda Viluste kooli.

Vaata ka videouudist:

ERR