t_hoimuklubi.gifKolmapäeval, 21. urbekuud algusega kell 17.00 toimub Tallinnas Eesti Keele Instituudi suures saalis (Roosikrantsi 6)

Hõimuklubi - Soome-ugri keeltest – armastuse ja murega.

Keeleteadlaste hinnangul kuuluvad kõik uurali keeled Venemaal ohustatud keelte hulka. Kuid armastus oma emakeele vastu paneb inimesi otsima teid, mis peavad võimaldama neile keeltele tulevikku.

Tallinna ylikooli doktorant, luuletaja ja tõlkija Muð Nadii räägib udmurdi keelest ja selle kasutamisvõimalustest. Mari teabevärava MariUver toimetaja Vasli Nikolajev kõneleb mari keele kaasajastamisest ja mari keelest võrgukeskkonnas. Tallinna ylikooli doktorant Natalia Abrossimova tutvustab, milline on ersa keele olukord tänapäeval.

Hõimuklubi toimub koostöös Eesti Keele Instituudiga ning on jätkuks konverentsile "Väikerahvaste keelte riskid ja võimalused".

Sissepääs tasuta ja kõik huvilised on oodatud!

Allikas: Fenno-Ugria