t_handiohtu.gifKolmapäeval, 4 mahlakuud algusega kell 19.00 toimub Tallinna Vanalinna Muusikamajas (Uus 16 c) Handi hõimuõhtu:

Varesepäev
Handi laulud ja tantsud

Meile võib ehk kummalisena tunduda, aga hantide lemmikpyha on varesepäev, mida tähistatakse laialdaselt ja mis on saanud isegi ametlikuks tähtpäevaks. Vares on hantide kevadekuulutaja, kes äratab loona ja annab uue elu. Varesepäeva tavad on seotud laste synnitamise ja naistega.

Eestis esmakordselt tähistatavale varesepäevale tuleb kylla yhe tuntuima handi fpärimusryhma As Ne (Obi naine) taidejuht Anastasia Novjuhhova ja ryhma liige Galina Kurganova. Nad esitavad erinevaid loona ja suguvõsapärimusega seotud tantse ning tutvustavad hantide tavasid. Mõlemad naised on pärit Handi-Mansi autonoomses ringkonnas asuvast Tegi kylast.

Syndmus on tasuta ning on oodatud!

Õhtu jätkub tantsuklubiga, kus õpetatakse ka handi tantse, sissepääs vabatahtliku annetusega.

Allikas: Fenno-Ugria