[text]
Täna on

t_kaitsemaagiakaas.gifKirjastuses Pegasus ilmus kauaoodatud raamat "Kaitsemaagia Eesti rahvausundis", kus folkloristlikus võtmes tutvustatakse maausulisi kaitsevõtteid. Raamatu koostanud Reet Hiiemäe teaduskeelsete tõlgenduste vahel leiab lugeja rohkesti esivanemate tarkusi nii argipäevaks kui ka haruldasteks juhtumiteks.


Raamatu yllitanud kirjastus Pegasus kirjutab:

"Vajadus turvalisuse ja kaitstuse järele on inimesele ürgomane ning kaitsemaagia on maagiliste tegevuste üks vanemaid vorme. See lähtub kujutelmast, et teatud sümboolsete vahendite ning taigade abil on võimalik elu või sündmusi mõjutada.

Käesolev raamat käsitleb kaitsemaagiat eesti rahvausundis, avades lugejale rikkaliku rahvapäraste kaitsevõtete varamu. Me näeme, et enda ja oma vara kaitsmiseks õnnetuste, haiguste, saatuse, üleloomulike ja loodusjõudude ning kurja kaasinimese eest võeti appi mitmesugused rituaalid, tabud, sõnamaagia, nõiamärgid ja -esemed, loodusobjektid ning pöördumised mütoloogiliste kaitseolendite poole. Raamatus tutvustatakse nii vanemaid kui ka kohati ootamatu elujõulisusega tänini säilinud kaitsemaagilisi tavasid ning nende tausta. Eesti pärimustekstides leiduvat ainest kirjeldades ja rahvaehtsaid alliktekste pakkudes annab autor ülevaatliku pildi eesti pärimuses kajastuvast maagilisest maailmanägemisest, ajastuomastest ja ajatutest hirmudest ning leidlikkusest ja visadusest, millega on üritatud tagada enda ja oma lähedaste heaolu ning õnn."

Trykise andmed:

Lehekülgi: 220
Mõõtmed: 140 x 210
Ilmumisaeg: 26.03.2012
ISBN: 9789949472871
Hind kirjastuses: 14.95 €

Vaata lisasks: Eesti Päevaleht, RAAMATUKATKEND: Reet Hiiemäe "Kaitsemaagia Eesti rahvausundis"