[text]
Täna on

t_saunKylauudis.gifHaanjamaa on yks haruldane nurgake Maavallas, kus ikka veel on põline suitsusaun oma tavade, tarkuste ning tervistava mõjuga inimeste igapäevaelu oluliseks osaks. Haanimaa suidsu- ehk savusanna omanikud on uhked oma saunadele ja soovivad  jagada saunaelamusi, uskumusi, kombeid, oskusi ja teadmisi kõigi huvilistega. Ikka selleks, et sel moel edasi kanda põliseid tavasid.

Haanjamaa saunaomanikud  ootavad 2.-5.08. toimuval II Haanjamaa suitsusaunanädalal kylla  pärimuse ning saunaelma huvilisi pereti ja sõpruskonniti. Osaleda saab erinevates töötubades,  õppida tegema ravivihtasid, saunamudi, suitsutada liha, kütta endale sauna ning kuulata kosutavat „stepslivaba“ muusikat parimatelt Lõuna-Eesti muusikutelt.

Mullu valis SA Lõuna-Eesti turism Haanjamaa suitsusaunanädala piirkonna yheks eredamaks turismisyndmuseks.

Eelmisel aastal tunti Haanjamaa suitsusaunade ja töötubade vastu yle Eesti väga suurt huvi, seetõttu peavad saunamõnude ihkajad  endast juba varakult teada andma aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Suitsusauna nädala kava saab  vaadata kodulehtedel  www.haanja.eu.


Allikas: Kylauudised