t_hoimuklubi.gifKolmapäeval, 13 urbekuud kell 18.00 toimub Tallinna Vanalinna Muusikamaja (Uus tn 16c) Kalevala hõimuõhtu.

Kylas on rahvamuusik ILONA KORHONEN Soomest. Kavas on valgemerekarjala ja ingeri runolaulud, meenutatakse mullust suveretke Põhja-Karjalasse ning vaadatakse lyhifilmi “Kalevala synd”.

Ilona Korhonen on õppinud rahvalaulu Sibeliuse akadeemias ja kaitsnud soome rahvuseepose "Kalevala" ainetel doktorikraadi. Ta esineb mitmete rahvamuusikaryhmade koosseisus ja kirjutab ka ise rahvalauludel põhinevat muusikat.

Fenno-Ugria ja Looduse Omnibussi yhisel suvereisil kylastati eelmisel aastal Põhja-Karjala runokylasid, kust on pärit valdav osa "Kalevala" ainestikust.

Õhtu on pyhendatud soome kultuuri päevale – 28.02. tähistatavale Kalevala päevale.

Syndmus on tasuta. Tere tulemast! Tervetuloa!

Allikas: Fenno-Ugria