[text]
Täna on

t_ersad1.gifMordva vabariigi rahvuspoliitika ministeerium ei lubanud ersadel korraldada ersa rahva kongressi, mis pidi aset leidma heinakuus suvise palvepyha Rasken Ozks eel.

Ersad saatsid võimudele taotluse, et soovivad kongressi korraldada 9. heinakuud Saranskis, enne 13. heinakuud Kirde-Mordvamaal peetavat Rasken Ozksi palvepyha.

Minister Aleksandr Luzgini allkirjaga vastuses ersade pöördumisele seisab, et ministeerium vaatas pöördumise läbi ja leiab, et 13.07. läbiviidava rahvusliku folklooripeo Rasken Ozksi raames saab arutada ka keele ja kultuuri säilitamise ja arendamise aktuaalseid kysimusi ning edasisi arenguperspektiive.

Dokumendis seisab, et ersa rahva kongressi korraldamine pole vajalik, sest 2014. aastal toimub ersasdi ja mokšasid yhendava mordva rahva 6. kongress, kus on seaduslikult valitud saadikutel ja vaatlejatel võimalik arutada rahvuse oleviku ja tuleviku yle ning väljendada omi seisukohti.

Võimud ei lubanud ersadel Mordvamaal korraldada ka eelmist, kolmandat ersa rahva kongressi, see peeti lõpuks Nižni Novgorodi oblastis Lukojanovi linnas.


Allikas: Fenno-Ugria