[text]
Täna on

t_idle_no_no_2.gifReedelel, 28. jõulukuud täiskuu ajal.

Kanada Anishinaabegi rahva naised kutsuvad yles kõiki põlisrahvaid nõudma tagasi oma looduslikke pyhapaiku neid kylastades. Selleks tuleb homsel - 28.12. ja igal järgmisel täiskuul kylastada oma pyhapaika ning korraldada seal kombetalitusi, laulda, tantsida, õpetust jagada või teha muid, kogukonna jaoks mõtestatud ja rahva tavasid järgivaid tegevusi.


Anishinaabegi rahva nimel yleskutse avaldanud ajakirjanik Kristalline Kraus kirjutab oma võrgupäevikus:

"Me oleme pärit erinevate kaunite rahvaste hulgast. See on veel yks võimalus maaga yhendusse astuda, meie elmasid tugevdada, kõnelda omi keeli ja seista yhtselt yksteise huvide eest. See on võimalus nõuda tagasi oma pyhapaigad  ja tugevdada suhteid oma piirkonnaga. See on kõikide sugupoolte ja rahvaste võimalus pöörduda tagasi oma pyhapaikadesse.

Tehes sama igal täiskuul, on see ka võimalus meie liikumist jätkuvalt edasi arendada. Me loodame, et meie rahvad käituvad yhtselt ja yksmeelselt, tähistades liikumise „Lõpp tegevusetusele“ raames esimest täiskuu syndmust.

Kui see mõte kajab Sinu hinges vastu, siis palun kavanda, korralda ja sobivusel kuuluta oma syndmustest.

Kui saadad andmed (k.a. koht, aeg, ajavöönd) oma syndmuse kohta kaaskorraldaja Christine Sy'le, hakkab ta käesoleva lehe lugejate jaoks nende kohta kokku panema jooksvat teavet. Palun saada oma asukoht (aadress, linn/pyhapaik, kell, soovi korral rahvus ja kontakt inimestele, kel on kaasatoodava osas kysimusi).

 

Rohkem teavet leiad Taiaiake Alfredi ja Tobold Rollo RCAP kokkuvõttest, mis on ilmunud inglise, prantsuse ja hispaania keeles aadressil http://taiaiake.posterous.com/, ja lehekyljelt http://www.idlenomore1.blogspot.ca/."


Allikas:  rabble.ca